İstihare Rüyasında Siyah Görmek Ne Anlama Gelir
15 Mayıs 2024 Çarşamba

İstihare Rüyasında Siyah Görmek Ne Anlama Gelir

İstihare Rüyasında Siyah Görmek, istihare rüyası kişinin niyet ederek yattığı ve renk, nesne, varlıkları gördüğü rüyalardan birsidir. Bazen kişi ilk istihareye yattığı gün rüya görürken bazıları birkaç kere yatması gerekmektedir. Çoğunlukla istihare rüyasında ve diğer rüyada siyah renk görülmesi hayırlı olarak tabir edilir. Çünkü siyah renk görülmesi rüyayı gören kişinin niyetine yattığı kısmeti ya da kendisinin asil ve soylu bir kişi olmasını temsil etmektedir. Genellikle herkes tarafından taktir edilen kişiye, siyasetçi, bürokrat ya da üst düzeyde bir kişi olmasına tabir edilmektedir. İstihareye işi için niyetlenerek yatılan rüyada kişi eğer siyah renk görmüş ise dünya malı olarak yorumlanırken hem bolluk hem de bereket şeklinde bahsedilmektedir. İstihare rüyasında diğer görülen renkler arasında en çok siyah renk asil ve makbul olarak kabul edilmektedir. Genellikle istiharede siyah renk kişinin kendi şeref ve şan kazanmasına, ayrıca büyük servetler edinmesine yorumu yapılır.

İstihare Rüyasında Siyah Renk ve Nesneler Görmek, siyah renk görülen nesnelere göre yorumu yapılır. Çünkü kişi hangi niyetle istihareye yatmış ise ona göre yorumu yapılmaktadır. İstiharede görülen siyah rengin görülen nesneler ile etkileşimi ortaya çıkmaktadır. İstihare rüyasına yatan kişi kendisini siyah bir odanın içinde görür ise niyeti hakkında karamsar olması ile tabir edilir. Çünkü bu kişi her zaman huysuz, geçim yapamayan, kendi başın kalmayı tercih eden ve her şeyden çok fazla yakınan birisi olmasından dolayı niyet edip yattığı istiharede ona göre yorumlanmaktadır. İstihare rüyasında siyah gömlek gören kişi niyetlendiği durum karşısında oldukça zor bir görev üstleneceğine ve evlilik için istihareye yatıp sevdiğinin üzerinde siyah gömlek görmüş ise kötü niyetli olan kişilerin varlığını belirtmektedir. Bu nedenle kişinin oldukça dikkatli olması gerekmektedir. İstihareye niyetlenmiş olan kimse siyah renkte bir havlu görürse, bu kimsenin kötü bir yolda ilerlediğini söylemektedir. Çünkü istihare rüyasında beyaz havlu temizliği simgelerken, siyah havlu tam tersini simgelemektedir.

İstihare Rüyasında Siyah Görmek Ne Anlama Gelmektedir, kişinin niyetlendiği şeye göre farklı yorumlanmaktadır. Eğer istihare rüyasında kişi kendi üzerinde ya da başkasının üzerinde siyah renkte bir elbise görürse, matem ve yas olarak şekillendirilirken, aynı zamanda çok yakın kişilerin kaybedilmesi anlamına da gelmektedir. İstihare rüyasında siyah örtü görenler için bu rüya dini olgunluğu simgeler. Çünkü istiharede siyah örtünün görülmesi Kâbe'nin örtüsü olarak kabul edilmektedir. Bütün Müslümanlar için en önemli olan yerin örtüsüdür. Bunun için çok değerli olarak kabul edilir ve istihareye yatan kişinin niyetinin hayırlı olduğunu da simgeler. İstihare rüyasında siyah renk görmek ya da siyah renkte olan nesnelerin, eşyaların görülmesi niyet edilen için büyük anlam kazanmaktadır. Ancak istiharede niyet edilen her ne ise özellikle rüyayı gören kişi için hayırlı olacak olayları haber vermektedir.

İstihare Rüyasında Siyah Görmek Yorumları

soru

Nurgul

17 Aralık 2017 Pazar

İstihare yatan biri kızımı beyaz kıyafetle yeşilliğin üzerinde kendisini çok güzel gördüğünü fakat gözlerini simsiyah gördüğünü rüyayı gören kişi gözlerinden korktuğunu soyluyo ne anlama geldiğini öğrenmek istiyorum

Cevap yaz
soru

Muhibe

27 Mart 2018 Salı

Istiharede yatarken soyah yirtik corab gormek ne anlamina gelir

Cevap yaz
cevap

Lema

30 Ağustos 2018 Perşembe

Siyah renginin pek iyiye delalet ettiği söylenemez. Siyah kasvet, ölüm, sıkıntı ve dert gibi şeylerin habercisidir. Maaşınızın fazla olmasına rağmen kendinize para ayıramıyorsunuz hemen bitiyor. Çorabı giydiğinizi gördüyseniz eyer borçlarınızı ödeyemiycek duruma geleceksiniz gelir konusunda çok zorlanacaksınız alışık olmadığınız için hayliyle zorlanacaksınız.

soru

özlem

28 Mayıs 2017 Pazar

Dün akşam istihare rüyamda kuaföre gittim.yakın arkadaşım kuaför.saçlarımı boyatmak istedim. Saçlarımın rengi siyaha yakın koyulukta. İlk bakışta siyah dersiniz yani. Ama bana karşı çok ilgisiz davrandılar. Git der gibi yani. Bende ortada kalakaldım. Saçlarımı da boyatamadım.bunun anlamı nedir sizce. Nasıl yarattınız bu rüyayı.

Cevap yaz
soru

yasemın balı

18 Temmuz 2017 Salı

dun ıstıhare namazına yattım ruyamda sıyah guvercın gordum ne anlama gelıyor

Cevap yaz
cevap

Tamay

07 Eylül 2018 Cuma

Merhaba, istihare rüyalarında genelikle bize doğru mu, yanlış mı, iyi mi, kötü mü, hayırlı mı, hayırsız mı, olumlu mu, olumsuz mu olduğunu bazı işaretler gösterilmektedir. Siyah görmeniz hayırlı bir rüya olarak yorumlanmamakta.

soru

Zehra

30 Ağustos 2017 Çarşamba

Selamun aleykum. Ben ilişki yönünden iki kişi arasında karar vermem gerekiyordu. Bunun için ilk önce istişare yaptım kafam daha çok karıştı. Sonra istihareye yatmak istedim. Birine aşığım diğerine değer veriyorum. Rüyamda değer verdiğim kişiyi gördüm. Hapishaneye düşmüştü. Ben de onun yanına koğuşa gitmiştim. Bir kadın bana onun elbiselerini elimde yıkamam gerektiğini söyledi. Elime bir parça aldım. Siyah kirli bir gömlek geldi. Uyandığımda başım ağrıyordu. Bana bunu yorumlarsanız sevinirim.

Cevap yaz
cevap

Mebhure

17 Eylül 2018 Pazartesi

Merhaba, zehra hanım siyah görmek çokta iyi olduğunu söylemezler. Bence değer verdiğiniz kişi sizin için pekte hayırlı olmayabilir. Hem birisine aşık olduysanız diğer kişiyi biraz hayatınızdan uzaklaştırmalısınız.

soru

Kader

10 Kasım 2017 Cuma

Hep istihareye ahiretteki yerimi gormek icin niyetleniyom...ve hep karanliktayim..bu ne anlama geliyor.ve ne dersi cikarmaliyim

Cevap yaz
cevap

Yusuf Can

13 Eylül 2018 Perşembe

Sevgili kader kardeşim rüyayla amel olmaz istihare haktır peygamber efendimiz istihareyi tavsiye etmiştir. Ama iştişare çok daha önemlidir. İstiharede siyah iyi görülmemiştir. Ama bizler gündüz dünya meşakkatiyle beynimizi doldurduğumuz için bilinçaltımız bizi yanıltabilir.

soru

Meryem

13 Şubat 2020 Perşembe

İstihare de büyük bi deprem gördüm şahadet ediyordum o kadar büyük olmasına rağmen ev yıkılmadı sonra yolculuğa çıktığımı gördüm yolun yarısında deprem oldu yaa yollar engebeliydi belki yollar kayar düşüncesiyle durduk yolu tamir ettik sonra karanlıkta yürüdüğümü gördüm kaynanamla birlik oturmam hayırlı olur mu diye niyet edip yattım mümkünse yorumlar mısınız🤗

Cevap yaz

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

İstihare Namazı Nasıl Kılınır? Duası Nasıl Yapılır?

İstihare Namazı Nasıl Kılınır? Duası Nasıl Yapılır?

İstiharede Evlilik Görmek Ne Anlama Gelir?

İstiharede Evlilik Görmek Ne Anlama Gelir?

İstihare Namazı Duası

İstihare Namazı Duası

İstihare Namazı İçin Gusül Şart Mıdır?

İstihare Namazı İçin Gusül Şart Mıdır?

İstihare Namazına Nasıl Niyet Edilir?

İstihare Namazına Nasıl Niyet Edilir?

Güncel

İstiharede Bebek Görmenin Anlamı

İstiharede Bebek Görmenin Anlamı

Güncel

İstiharede Deniz Görmenin Anla mı?

İstiharede Deniz Görmenin Anla mı?

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6