İstihare Rüyasında Altın Görmek Ne Anlama Gelir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

İstihare Rüyasında Altın Görmek Ne Anlama Gelir?

İstihare Rüyasında Altın Görmek, Rüyada altın görmek her zaman hayra işaret eder. Ancak rüyayı gören kişinin rüyayı nasıl gördüğü ve nasıl yorumladığı da çok önemlidir. Mesela rüyasında altın bilezik taktığını gören biri bolluk ve berekete kavuşur. Hiç beklemediği bir yerden mirasa veya paraya kavuşur. Rüyada altın bilezik görmek beş şekilde tabir olunur. Liderlik, hikmet, evlat sahibi olma, günah ve hile, gam ve keder. Altın bileziği rüyada nasıl gördüğün de çok önemlidir. Rüya ya göre hayır ya da şer olarak yorumlanabilir.

İstihare Rüyasında Altın Görmek, Rüyada elinde bir tane parıl parıl parlayan bir altın olduğunu gören kişi ev sahibi olur. Birden fazla olduğunu gören kişi devletin önemli bir yerinde halka hizmet etmek için çalışır ya da kısa zamanda önemli bir işe terfi eder. Altını mücevher gibi üzerinde taşımak, ağır bir sorumluluk almak demektir. Altının fazlalığı sorumluluğun büyüklüğüne işaret eder. Yerde altın bulmak ve bunu alıp cebine koymak, sıkıntı, gam ve kedere bulaşmak demektir. Altını Kadının taktığını görmek mal ve zenginliğe, erkeğin taktığını görmek üzüntü, sıkıntı, dar geçim ve kedere işaret eder.

İstihare Rüyasında Altın Görmek, Rüyada herhangi bir nesne ile yapılmış parıl parıl parlayan altın görmek, mala, zenginliğe, bolluk ve feraha işaret eder. Maddi ve manevi zenginliğe kavuşacağına, sağlık yönünden de hiçbir sıkıntı yaşamayacağına işaret eder. Çevresinden de büyük bir ilgi ve yardım göreceğine işaret eder. Eski çağa ait altın sikkeler bulmak kısa zamanda ev alacağına ama borca gireceğine işaret eder.

İstihare Rüyasında Altın Görmek, istihare için yorumcuların birçoğu altın görmeyi hayra yormazlar. Rüyada kalp şeklinde yapılmış altın ve benzeri şeyleri rüyayı gören kişiyi derde ve zor duruma düşüreceğini söylerler. Bir riayete göre altın zarar ve hüzün demektir. Levha halinde veya uzun şeritler halinde altını gören kişi büyük sıkıntılara ve dar boğaza düşer. İşlenmiş takı yüzük, kolye, gerdanlık gibi altınlar da sıkıntı, hüzün, gam ve kedere işaret eder.

İstihare Rüyasında Altın Görmek, Bir rivayete göre rüyasında birçok altını olduğunu gören kimse kendisine emanet edilenlerle yorumlanır. Elindeki altını başkalarına dağıttığını gören kişi ya alacaklarını toplar ya da borçlarını dağıtır. Rüyada altın sakladığını gören kişi kendisine sır olarak verilen bir şeyi saklar. Yerde altın topladığını gören kişi iş bulur. Altın sakladığını gören kişi sır saklar. Rüyada altını yediğini gören kişi para biriktirir. Rüyada altını saydığını gören kişi para kaybeder. Rüyada kendisine altın paralar verildiğini gören kimse zulme ve haksızlığa uğrar. Rüyada gözlerinin altın olduğunu gören kimse gözlerini kaybeder.

İstihare Rüyasında Altın Görmek, bazı alimlerde rüyada altın görmenin bolluk, bereket, mutluluk, huzur, evlat, miras, üzüntü ve kederin gitmesine, ilim ve irfan penceresinin açılmasına ve hidayete ermeye yorumlar. Altın taç veya baş örtüsü takmanın imanın artmasına, hidayete ermeye işaret eder.

İstihare Rüyasında Altın Görmek Yorumları

soru

Rahime

22 Haziran 2017 Perşembe

Rüyamda altın çeşme gördüm bunun anlamı nedir çeşme almıyordu ama öyle önümde duruyordu

Cevap yaz
cevap

Tolunay

17 Eylül 2018 Pazartesi

Rüyada çeşme görmek çok iyidir. Yaşadığınız sıkıntıları yavaş yavaş atacağınıza ve hayatınızın bundan sonra bereketli geçeceğine delalat eder. İyi günler.

cevap

Sunullah

28 Ağustos 2018 Salı

Genelde çeşme başınızdan attığınız bir belanın olduğuna işaret eder. Kötü bir durumu atlatıp iyi günlere. kavuşuyorsunuz

soru

Serpil

26 Mayıs 2018 Cumartesi

Birini istihareye yatırdım rüyasında altından yol görmüş acaba ne anlama geliyor

Cevap yaz
cevap

Yanar

20 Ağustos 2018 Pazartesi

Sayın serpil hanım. İstihare namaz, dua ve rüya ile Allahtan sonucu bilinmeyen bir konu hakkında yardım dilemek, hayırlı olan yola varmak için bir çıkış kapısı arzulamak şeklinde yorumlanır. Rüyada görülen her ne ise mutlak olarak doğru veya yanlıştır denilmez. Fakat şurası kesin ki altın daima mutluluk ve hayır olarak addedilir.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

İstihare Namazında Rüya Görülmezse Ne Olur?

İstihare Namazında Rüya Görülmezse Ne Olur?

Güncel

İstihareye Nasıl Yatılır?

İstihareye Nasıl Yatılır?

Güncel

İstihare Namazına Nasıl Niyet Edilir?

İstihare Namazına Nasıl Niyet Edilir?

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6