İstihare Rüyasında Sarı Görmek Ne Anlama Gelir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

İstihare Rüyasında Sarı Görmek Ne Anlama Gelir?

İstihare Rüyasında Sarı Görmek, İstihare rüyası, iyi niyetle gelecek hakkında bilgi almak, bilinmeyenleri öğrenmek, girişilecek yeni bir işin kişi hakkında hayırlı olup olmadığını anlamak için dua yoluyla Allah'tan yardım isteyip bu amaçla görülen rüyadır. İstihare rüyası, İslam'a göre hakkında hayırlı olanı istemek için abdest alarak namaz kılmak ve dua ederek istediği işle ilgili rüya görmek için uykuya yatmak olarak bilinmektedir. İstiare rüyasında kişi çeşitli renkler görebilmektedir. Bu renklerin anlamları bulunmaktadır.

Rüya tabiri alimlerine göre istihare rüyasında sarı görmek, kişinin dara düşmesine, uğraşlar sonunda hak ettiği toplu paraya, yüksek şansa delalet etmektedir. Kişinin umudunu kestikten sonra umduğu hayıra, zahmetlerin meyvesini alarak kavuştuğu şana delalet etmektedir. İstihare rüyasında sarı görmek kişinin birtakım çirkin dedikodularla karşı karşıya kalacağı kalacağına, zoruluklarla birlikte hal ettiği başarıya, zorluklarla engellerle mücadele ederek düşlediği toplu kazanca, isteklerinin yerine geleceğine yorulur. Bunların yanı sıra istihare rüyasında sarı renk görmek kişinin faydalı işler yapacağına, sıkıntıları sonrasında hal ettiği rahatlığa, duygusal yükü bulunan arkadaştan uzak durmaya ve verdiği çabalardan sonra huzura kavuşacağına delalet eder.

İstihare Rüyasında Sarı Görmek Yorumları

soru

12345

17 Nisan 2018 Salı

Istihare namazina, begendigim bir erkegin benim icin hayirli olup olmadigini ögrenmek icin yattim. Rüyamda bir şarkının kilibini gördüm ve bu kilipte herkesin üstünde sarı kiyafetler vardi. Ve uyandigimda icim huzur dolu olarak uyandim. Sizce bu rüyayi nasil yorumlamaliyim?

Cevap yaz
cevap

Özaltay

12 Eylül 2018 Çarşamba

Öncelikle merhaba istihare namazı bir istekte bulunduğumuzda hayırlı olup olmadığını anlamak için kılarız istihareye yattığımızda hemen göremeyebiliriz birkaç defa tekrarlanabilir genellikle istediğimi hayırlıysa beyaz ve yeşil görürüz eğer hayırsızsa kırmızı ve siyah görürüz bazen renk görmeyip iyi veya kötü rüyalarda görülür bunlardan da istediğimizin hayırlı olup olmadığını anlayabiliriz iyi akşamlar.

soru

Zeynep Büşra Kuşakcı

28 Aralık 2017 Perşembe

Bir kişi hayırlı mı diye yattım istihareye biri bana bardaklarda az az konmuş şekilde içki ikram ediyordu bana arkadaki bira sen onu al dedi yorumlayabilirmisiniz?

Cevap yaz
cevap

Gülşah

20 Eylül 2018 Perşembe

Merhabalar Büşra hanım. Görmüş olduğunuz rüyanın yorumunda kişinin yakın çevresinden yakın zamanda bir darbe yiyeceğine ve kendisine zarar geleceğine yorumlanmaktadır. Bu bakımdan günlük hayatta ilişkilerinizde daha dikkatli olmanız gerekiyor. Sabırlı olmanız halinde bu zorlukların üstesinden gelebilirsiniz. İyi günler dilerim.

soru

Mathilde

21 Temmuz 2018 Cumartesi

Her istihareye yattigimda sarı renk goruyorum.baska renk goremiyorum.sari görmek iyi değil diyorlar ama sarı ayrılığın ve hastalığın habercisiymis .ayrıca sarı renk haricinde sürekli duvarı olmayan ev goruyorum.cok hızlı akan sular goruyorum.ama o sarı rengi mutlaka görüyorum ya saçımı sarı olarak görüyorum ya da bir resim çiziyorum her şeyi sarıya boyuyorum .bazen de yokuş aşağı kaydigimi goruyorum. bir de ev yolumu bulamadigimi goruyorum.bunlarin anlamı nedir

Cevap yaz
cevap

Berin

14 Ağustos 2018 Salı

İstihare, abdest alıp namaz kılıp ardından dua ettikten sonra bir işin hakkında hayırlı olup olmayacağına dair uykuya yatılmasıdır. Rüyada görünen renkler üzerine de kişi kendine yorum çıkarır. Rüyada sarı renk görmek, faydalı işler yapmaya, sıkıntı sonrasında hak ettiği rahata, feraha ereceğine ve uzun zamandır çabalarının karşılığı olarak huzuru bulacağına işarettir.

soru

misafir

21 Temmuz 2018 Cumartesi

sari renge cok yorumlar koyuldu fakat hicbiri dogru degildir.kisacasi dogrusunu diyeyyim.Sari renk hastaliga isarettir.

Cevap yaz
cevap

Gülnur

14 Ağustos 2018 Salı

Aynen size katılıyorum. Ama sarı renk ayrılık hüzün anlamınıda içerir. Bunun nedeni sarı rengin taşıdığı hastalık anlamının negatifliğidir. Hastalık geçmiş dönemlerde ciddi hastalığı temsil ederdi sonrasında ise ölüm ayrılık ve hüzün gelirdi. Bu nedenle sarı renk her zaman negatif yorumlarla tabir edilir. Görmüş olduğunuz rüyanın hayırlara tebliğ olmasını Allahtan diliyoruz.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

İstihare Rüyasında Siyah Görmek Ne Anlama Gelir

İstihare Rüyasında Siyah Görmek Ne Anlama Gelir

İstihare Namazı Duası

İstihare Namazı Duası

İstiharede Beyaz Görmek Rüya Yorumu ve Anlamı

İstiharede Beyaz Görmek Rüya Yorumu ve Anlamı

İstihare Rüyasında Su Görmek Ne Anlama Gelir?

İstihare Rüyasında Su Görmek Ne Anlama Gelir?

İstiharede Gri Renk Görmek Ne Anlama Gelir?

İstiharede Gri Renk Görmek Ne Anlama Gelir?

Güncel

İstihare Rüya Yorumları ve Anlamları

İstihare Rüya Yorumları ve Anlamları

Güncel

İstihare Rüyası Görmek ve Yorumlamak

İstihare Rüyası Görmek ve Yorumlamak

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6