İstiharede Gri Renk Görmek Ne Anlama Gelir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

İstiharede Gri Renk Görmek Ne Anlama Gelir?

İstiharede gri renk görmek, istihare olmasını istediğimiz niyetlerin kişi için hayırlı veya hayırsız olma durumunu niyet ederek rüyada görme durumudur. İstiharede edilen niyette Allah'ın gösterdiği işaret sayesinde hayırlı veya hayırlı olmama durumuna göre kişi kendine yön verir. İstiharede görülen her renk, durum ve olayın bir anlamı ve manası vardır. İstiharede gri renk görmek, olumsuzluk olarak bilinir. İstiharede görülen gri renk, kişinin dilediği niyetin, işin, evliliğin veya olmasını isteği olayın kendi için hayırlı olmaması durumudur. İstiharede gri renk gören kişi, bu rüyadan sonra kendi hayatına ve karşısındaki kişiye karşı değişim gösterir. Kişi için hayırlı olmayan bu niyet sayesinde, İstiharede görülen gri işaret sayesinde, aydınlığa çıkar. Dilediği niyetin kendi için hayırlı olmaması durumu aslında o kadar kötü bir sonuç anlamına gelmez, çünkü kişi gördüğü bu işaretten sonra, kendine yön vererek kendi için hayırlı olanı bulur. İstihareye yatan kişi 7 gün boyunca istihareye devam etmelidir. 7 gün boyunca devam eden istiharede, her defasında gri renk görülüyor ise zaten Allah'ın kuluna gösterdiği en iyi işarettir. Allah kulunun kötü durumda ve kötü yolda olmasını istemez bu yüzden istihare ibadeti son derece önemli bir ibadet yöntemidir.

İstiharede gri renk görmek, edilen niyet ya da duanın kişi tarafından olumlu olmaması anlamına gelir. Gri renk kişi için karamsarlık ve kararsızlık olarak yorumlanır. İstiharede edilen niyetler kalpten ve içten olmalıdır. Kişi tüm kalbi ile niyetini etmemiş ise veya istediği niyet için karamsar ise istiharede gri renk görür

İstiharede gri renk görmek, niyet eden kişinin istediği niyet olmaması ve bu yüzden yaşayacağı bunalım işaretidir. Niyet eden kişinin karamsarlığı sayesinde görülen istiharede gri renk edilen niyetin olmaması durumu aslında kişi için en hayırlı olanıdır.

İstiharede gri renk gören kişi ne yapmalı; istiharede edilen her niyet kişi için her zaman olumlu sonuçlar vermeyebilir. Aslında olumsuz olan durumlar kişi için hayırlı olacağından kötü niyet düşünülmemeli ve karamsar davranılmamalıdır. İstiharede gri renk gören kişi, rüyadan sonra Allah'a dua ederek şükretmelidir. Şükretmelidir ki Allah kişiye böyle bir işaret göstererek o kişiyi ettiği niyetten ya da duadan kurtardığı için. İstiharede gri renk gördükten sonra mutlaka 2 rekât şükür namazı kılarak kıbleye doğru uyumalıdır. 7 gün boyunca şükür namazı kılıp, kıbleye doğru uyuduğunda, kişiye hayırlı olan yolu Allah gösterecektir.

Rivayete göre, istiharede görülen gri renk sonrasında kişi biraz zaman geçtikten sonra mutlu günler yaşayacağı söylenir. İstiharede görülen gri renk sonrasında edilen duaları Allah asla geri çevirmez ve kişi için hayırlı olan ne ise onu mutlaka o kişinin karşısına çıkartır. İstiharede gri renk gören kişi karamsar davranmayıp, sabredip kendi için hayırlı olanı beklemelidir.

İstiharede Gri Renk Görmek Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

İstihare Rüya Yorumları ve Anlamları

İstihare Rüya Yorumları ve Anlamları

İstihare Rüyası Görmek ve Yorumlamak

İstihare Rüyası Görmek ve Yorumlamak

İstihare Rüyasında Mavi Görmek Ne Anlama Gelir?

İstihare Rüyasında Mavi Görmek Ne Anlama Gelir?

İstihare Namazına Nasıl Niyet Edilir?

İstihare Namazına Nasıl Niyet Edilir?

İstiharede Beyaz Görmek Rüya Yorumu ve Anlamı

İstiharede Beyaz Görmek Rüya Yorumu ve Anlamı

Güncel

Kuran İstiharesi Niyeti ve Şekli

Kuran İstiharesi Niyeti ve Şekli

Güncel

İstiharede Kırmızı Görmek Ne Anlama Gelir?

İstiharede Kırmızı Görmek Ne Anlama Gelir?