İstiharede Evlilik Görmek Ne Anlama Gelir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

İstiharede Evlilik Görmek Ne Anlama Gelir?

İstihare Evlilik, için günümüzden başlayarak yüzyıllar öncesine kadar istihare namazları ve duaları halk arasında inanılan ve çok önemli kabul gören ve insanların manevi dünyasında bir yere sahip olduğu bilinmektedir. İstihare evlilik evlilik yapacak ya da evlilik ile alakalı bir niyeti bulunan inançlı kimselerin gördüğü veya beğendiği hayırlı bir iş olmasını düşündüğü kişinin kendisi için hayırlı olup olmadığını anlamak ve görmek için iki rekât istihare namazı kılarak yüce Allah'a dua etmesi kılınan namaz istihare namazı edilen dua ise istihare duası olarak bilinir.

İstihare Evlilik, Evlilik için kişinin istihare yapması düşünülen kişi hakkında çevreden alınan bilgilerin doğruluk payına kanaat getirmeyen ve aklında çeşitli şüpheler olan kimse kendini rahatlatmak ve daha iyi hissetmek için yapacağı bu önemli durum için istihare namazı ve istihare duasına başvurmaktadır. İstihare evlilikte ilk önce genellikle günahların affı için yüce Allah'a tövbe edilir. İstihare evlilik için edilen tövbe sonrasında iki rekât istihare namazı ve sonrasında istihare duası ederek evlilik istiharesine yatmak için kişi sağ tarafına yatarak şu duayı eder. 'Allah'ım eğer bu kişi benim için hayırlı ise bana yeşil ya da beyaz renk eğer bu kişi benim için hayırlı değil ise bana siyah ya da kırmızı rengi göster' diyerek abdestli bir durumda dua sonrasında hiç kimse ile konuşmadan sağ tarafına yatarak uykuya dalar. Evlilik için istihare bu şekilde olmaktadır. Fakat kişinin görmüş olduğu her rüya doğru anlamada gelmeyebilir. Çünkü bazı rüyalar rahmani ve bazı rüyalarda şeytani olmaktadır.

İstihare Evlilik, yani evlilik için yapılan istihare doğru anlamda kesin karar verilmesi bakımından evlilik için yapılan istiharenin yedi gün üst üstte yapması ve en son görülen rüyanın kale alınması ve özellikle evlilik için istihareden önce mutlaka evlenmeyi düşünülen kişi hakkında çok geniş araştırmalar yapılarak bilgi alınması ve bu bilgiler ışığında da yedi günün sonunda görülen istihare sonrasında karar vermek çok daha uygun olacağı da unutulmamalıdır. İstihare evlilik düşünen kişilerin görmüş oldukları rüyalar çok dikkatli açıklanmalıdır. Bazı durumlarda evlilik için yapılan istihare sonucunda kişi korku ve heyecan içinde olursa görülen rüya hakkında hayırlısı eğer görülen rüyadan sevinçli, mutlu ve huzurlu bir şekilde rüyadan uyanır ise o rüyanın hakkında hayırlı olduğu anlamına da geldiği bilinmelidir. Sonuç olarak İstihare evlilik için ilk başta bu durumu bilen kişiler ile görüşme ve konuşma yapılması ayrıca en önemlisi ise her şeyin hayırlısını yüce Allah'tan istemekten başka insan oğlunun çaresi yoktur.

İstihare Evlilik Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

İstihare Duası Türkçe

İstihare Duası Türkçe

İstiharede Deniz Görmenin Anla mı?

İstiharede Deniz Görmenin Anla mı?

İstihare Rüyasında Sevdiğini Görmek Ne Anlama Gelir?

İstihare Rüyasında Sevdiğini Görmek Ne Anlama Gelir?

İstihare Namazı Nasıl Kılınır

İstihare Namazı Nasıl Kılınır

İstiharede Yeşil Görmek Rüya Yorumu ve Anlamı

İstiharede Yeşil Görmek Rüya Yorumu ve Anlamı

İstihare Namazı Duası

İstihare Namazı Duası

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6