İstihare Rüya Yorumları ve Anlamları
15 Mayıs 2024 Çarşamba

İstihare Rüya Yorumları ve Anlamları

İstihare rüya yorumları, Kişinin gördüğü rüyanın şekline ve rengine bakarak ve bunlara dayanarak yapılır ve daha sonra kişinin isteğine bırakılır. İstihare Allah'tan hayır dilemektir. Yani rüyada görülen hayırlı olup olmadığını anlamak için Allah'a yönelmek ondan dilemek ve istemektir. İnsanın başına gelecek olayları, Allah'tan başka kimse bilemez. Bu yüzden Allah'tan hayır istediğimizi ve hayırlı olana gönlümüze vermesi için dua ederiz. Bundan sonrası Allah'a bırakılmalı yani tevekkül edilmelidir. Hadis-i şeriflere göre evleneceğiniz kişiyi rüyada görmek için en güzel yol istihareye yatmaktır. İstihare eden kişi zarar görmez, istihare eden pişmanlık duymaz çünkü istihare Peygamber efendimizin (S. A. V.) bir sünnetidir. Onun ümmetine tavsiye ettiği bir dua ve ibadet biçimidir. Bu gibi hayati meselelerde evlenmeden önce birkaç defa istihare edilmeli ve Allah'a sığınılmalıdır. Nefsin ve kötü kişilerin araya girmesinden koruması için, Ona yalvarılmalıdır. Hadis-i şerifte buyrulur ki sen sorunu sor Rabbine gerisini bırak O sana bir şekilde cevabı verecektir.


İstihare rüya yorumları aşağıdaki gibidir


İstiharede yeşil renk görmek; görülen renk temizse niyetindeki şeyi yapmasının hayır getireceğine yani iyiye hayra yorulur. Şifaya, umuda mutluluğa, canlılığa, huzura ve barışa işaret eder.

İstiharede beyaz renk görmek; ferahlığa ve mutluluğa ya da nişanlanmaya, evlenmeye veya hayırlı kısmete, aydınlığa, masumiyete saflığa yorulur.

İstiharede kırmızı renk görmek; Şer olduğuna işaret edilir, bu niyet edilen şeyden kaçınılmasına işaret edilir. Ayrıca savaşa, şiddete, tartışma ve ihtirasa yorumlanır.

İstiharede sarı renk veya altın rengi görmek; hastalığa yorulur.

İstiharede mor renk görmek; şüpheye veya fedakârlığa ve dostluğa yorulur.

İstiharede mavi renk görmek; ümide, bolluğa, sadakat, sağlığa ve mutluluğa yorulur.

İstiharede siyah renk görmek; mutsuzluğa, kasvete, gam ve kedere, şerre yorulur. Yani kırmızı ve siyah renkleri gören bir kişi istiharede kendisi için niyetlenmiş olduğu konunun kendisi için hayırsız olduğunu çıkarmalıdır.

İstiharede kahverengi renk görmek; uzun yolculuğa veya bağlılığa yorulur.

İstiharede pembe renk görmek; genç kızlığa, sevgiye, mutluluğa, şefkate ve ümide yorulur.

İstiharede bordo renk görmek; zenginliğe başarıya  ve refaha yorulur.

İstiharede gri renk görmek; korkuya, kararsızlığa, kötü sağlığa ve depresyona yorulur.

İstiharede bordo renk görmek; zenginliğe başarıya ve refaha yorulur.

İstihare Rüya Yorumları Yorumları

soru

Zehra

24 Haziran 2017 Cumartesi

Rüyamda iki tarafimda da boyumdan büyük rengarenk güller vardı aralarından yürüyüp gittim sonra gullerin arkasında kocaman çukur olduğunu gördüm çukurun içinde bi tane beyaz çiçek vardı kökünden sökülmüş ve solmustu onu aldım annemle birlikte bi bardağın içine diktim çiçek bi anda büyüyüp açmaya başladı rüyaya anlam getiremedim sizden yardım istiyorum

Cevap yaz
cevap

Mahperver

19 Eylül 2018 Çarşamba

Zehra hanım o çukur içinden çıkamadığınız bazı olayları gösteriyor ve tam umudunuzu yitirmişken yeniden açan çiçekte sizin yeşeren umudunuzu karşınıza çakacak olan olumlu şeyleri işaret ediyor.

cevap

Oğuz

02 Eylül 2018 Pazar

Merhaba, zehra hanım güller oldukça güzel rüyada görmek siz bir kişiye yardım edeceksiniz. Hayatınızda güzel gelişmeler olacak bir işe emek vereceksiniz o emek verdiğiniz iş iyi sonuçlar doğuracak bence sabrediniz.

soru

Hasan

16 Ağustos 2018 Perşembe

iyi günler, ekstra kazanç için hayırlı olup olmayacağı helalliği konusunda şüphelerim olduğu için çok kez istihareye yattım. birincisinde ayakkabı bağcığı ikincisinde uykudan gülerek uyandım, üçüncüsünde barbunya yemeği rüyalarını gördüm, hepsinin yorumunda kazanç bolluğu,başarı gibi anlamlar varmış. bu kazanç işi hayırlıdır anlamı çıkar mı acaba? teşekkürler.

Cevap yaz
cevap

Hadice

16 Ağustos 2018 Perşembe

İyi günler Hasan Bey. Gördüğünüz rüyaların yorumu ilim adamlarına göre geçekte bir işten bol ve hayırlı kazanç elde edeceğiniz yönündedir. Bu kazancın Allah yolunda olması da çok önemlidir. Size hayırlı bol kazançlar dilerim.

cevap

Hasan

16 Ağustos 2018 Perşembe

Merhabalar, istihareye yatın niyet ettiğiniz helal kazanç içim gördüğünüz rüyalar rüya tabirlerinde de güzel helal kazanç şeklinde yorumlanmaktadır. Allah gireceğiniz, niyetleneceğiniz bütün işlerde helalinden bol kazanç nasip etsin. Hayırlı işler olsun.

soru

efsane

02 Mayıs 2017 Salı

selam alekum evlilik icin istihareye yatdim. sevdiyim kisinin hakkimda hayirli olub olmadigini allahdan sormak istedim. ruyamda o kisiyi gordum kar gordum ve onun la birlikde yesilliklerden gecib kosdumuzu yani birlikde kacdimizi gordum .ama yinede belki ruyami yalnis anlamisim belkide yozamamisim diye dusundum. ama sonra kalbin o isle ilgili ne hiss etdiyinin de oneminin oldugunu oyrendim ama ben yinede cox istiyorum hayirli olmmasini hic fikrimden tasinmadim 5 yildir dualar ediyorum in se allah allahim bana yardim eder dualarimi kabul eder lutfen ruyama uygun bir fikri olan varsa soylesin cunki yalnis anlarim diye cok korkuyorum

Cevap yaz
cevap

Nur sima

24 Eylül 2018 Pazartesi

Rüyanızda beyaz ve yeşil renkler hakim. Beyaz ve yeşil renkler istiharede iyiye yorumlanır. Fakat rüyanız bilinç altıda olabilir. O yüzden bir kaç kere istihareye yatmanız daha iyi olacaktır.

cevap

Abdurrauf

27 Ağustos 2018 Pazartesi

Rüyanız oldukça iyi görünüyor. Beyaz ve yeşil renkleri de görmüşsünüz. Gayette mutlu bir hal üzerine el eleymişsiniz. Tabi ki haklısınız insan hayırlı olmasını istiyor. Size tavsiyem bu gibi hayatı önem taşıyan konular için birden fazla kişinin istihareye yatması öneriliyor. Bir iki arkadaşınız sizin niyetinize yatarsa onlarında gördükleri üzerine yorum yaparsınız

soru

Hatice

04 Haziran 2017 Pazar

Rüyamda beyaz bir kutu üstünde ikitane papatya vardı annem bana geldiğini söyledi ve ben kutuyu heyecanla açıyorumki içinden ne çıkacak diye yeşilli oyali bir örtü vardi ve kokusu o kadar güzeldiki hayran kalıp onu takmaya çalışıyordum

Cevap yaz
cevap

Sibel Pamuk

05 Eylül 2018 Çarşamba

Hatice hanım görmüş olduğunuz rüya hayırlara işaret olabilir. İstihare sonrası böyle aydınlık bir rüya görülmesi gelecek güzel günlerin habercisi niteliğindedir. Takılan örtü alacağınız müjdeli bir habere veya gelecek güzel günlere işaret olabilir. Allah rüyanızı hayırlara çıkarır inşallah.

cevap

Nurdoğan

10 Ağustos 2018 Cuma

Rüyada bahsettiğiniz gibi hayran kaldığınız bir örtü ya da değerli bir hediye aldığınızı görmek yakın zamanda kısmetinizin açılacağına veyahut çocuk sahibi olacağınıza yorumlanmaktadır. Özellikle örtüyü takmaya çalışmanız yakın zamanda düğün yapacağınıza delalet eder.

soru

Lal

20 Mart 2018 Salı

Benim 1 senelik nişanlımla aramız çok kötü nerdeyse bi aydır hiç konuşmuyoruz ama onu çok seviyorum onunla bu adımımızı birlikteliğimizi sürdürmek istiyorum bunun için istihare namazı kılıp uyudum.., rüyamda nişanlım Ailesi ve bizim aile bir araya geldiğimizi gördüm parmağında hala yüzğü takılıydı ve biz barışıyorduk yine Gül oyna gülüyorduk sonra biz eve dönerken ondan vedalaştım arabama bindim park yerinden çıkarken hafifce arkadaki arabaya değdi arabam ve arkadaki arabada kırmızı araba boyası çıkmıştı elimle o kırmızı boyayı siliyordum ve çıkıyordu bu ne anlama gelir ? Bi yorum alabilirmiyim lütfen ? Bunun öncesindede annaneme yatmasını istemiştim ve o beyaz ve yeşil renkleri gördüğünü söylemişti

Cevap yaz
cevap

İlksen

19 Ağustos 2018 Pazar

Merhaba, umarım en kısa zamanda düzelirsiniz. Annenizin istihare rüyası çok güzel yeşil ve beyaz görmesi hayırlı işler olacağını gösteriyor. Sizin rüyanınız ise kısa süreli sıkıntı yaşayacağınıza ancak sonra herşeyin yoluna gireceğine işaret. Sanırım o zor süreci de şu an geçiriyorsunuz. Umarım sizin için herşeyin hayırlısı olur.

soru

Serap

08 Mayıs 2018 Salı

Rüyada bebek ultrason fotoğrafı görmek hayra mı işaret şerre mi?

Cevap yaz
cevap

simge

21 Ağustos 2018 Salı

merhabalar istihare rüyamda iki gün de su gördüm birinci gün deniz vardı ama yaklaştıkça etrafında küçük bataklık tarzı çamurlu su vardı ama ötesi kesinlikle deniz insanlar vardı ikinci gün saatlerce uyuyamadm ve daldıktan sonra yine su gördüm bazı yerlerde insan boyunu aşan bir suydu seli andırırcasına biyerde kalabalık vardı insanlar çoktu ve küçülen ayı gördüm sizce bunlar hayra mı şere mi yorulur ?

cevap

Nuşirevan

19 Ağustos 2018 Pazar

İyi günler Serap Hanım rüyada bebek ultrason fotoğrafı görmek hayra işarettir. Şer ile hiçbir yakından uzaktan alakası yoktur. Bu rüyayı gören kişi çok güzel mutluluk verici olaylarla karşılaşacaktır. Uzun zamandır görmediğiniz ama çok sevdiğiniz biriyle kavuşacağına işaret eder. Bu rüyayı görmek kısaca hayra işarettir.

soru

Huri

25 Nisan 2018 Çarşamba

Merhaba,istihare rüyasındayken konuşuyordum neden hâla görmedim sabah oldu gözlerimi açmak zorunda kalıcam diyordum.Birden bir boşluğa düşer gibi oldum kulaklarım çınlamaya başladı hayırlı hayırlı tarzında sinyaller verdi.Rüyadayken uyanmak istedim gözlerimi açamadım tekrar dalınca zonklamaya devam etti.
İstihare rüyasında böyle şeyler oluyormu?

Cevap yaz
cevap

Nasr

26 Ağustos 2018 Pazar

İstihareye yatan kişinin bazen ruhsal alt yapısıda devreye girebilir. Tekrardan istihareye yatabilir veya başka birinden rica edebilirsiniz.

soru

Gül

15 Şubat 2018 Perşembe

Maneviyatına güvendiğim bir teyze, benim için evleneceğim kişi hayırlımı diye istihareye yattı.Rüyasında çiğ kırmızı et yediğimi görmüş, bu kişi senin için hayırlı değil dedi.Fakat ben evlendim 11 sene oldu hiç mutlu olamadım.Şimdi ise ayrılmayı düşünüyorum.Sorum şu,hayırlı görmediğimiz bir evliliği yaptım.Bu evliliği bitirmek hayırlı mı? Tekrar istiharemi gerekli?

Cevap yaz
cevap

Cihandide

17 Eylül 2018 Pazartesi

Merhaba, gül hanım çiğ et görmek genelde iyi yorumlanmadığı gibi sizin içinde pek iyi olmamış anlaşılan kimse boşanmak için evlenmez, evliliği bitirmek istihareye bağlı bir durum değildir. İstihareye yatmak istiyorsanız yinede yatın ama belliki sonlanması gerekiyor.

soru

Demet

23 Şubat 2018 Cuma

Rüyamda aynanın karşısında sacımı siyah bir tarakla tarıyordum. Sacların çok dolaşıktı ve daha sonra tepenin bir kısmında sac olmadığı dikkatimi cekti. Sac olmayan yer kızarıktı

Cevap yaz
cevap

leyla

11 Eylül 2018 Salı

Demet hanım görmüş olduğunuz rüyada; Girmiş olduğunuz işlerin karışık bir hal alacağına işaret olabilir. Bu karışıklık sonrasında ciddi anlamda maddi zararlar göreceğinize işaret olabilmektedir. Ayrıca yapılacak olumsuz işlerin etkisi nedeniyle aile bireylerinizin zarar göreceği durumu ortaya çıkabilir. Bu rüya sonrasında sadaka çıkarmakta ve fakirlere yardım etmekte fayda bulunmaktadır.

soru

Istihare 2

13 Mart 2018 Salı

Hocam iliskim olan kisi ile evlenmem hayirli mi degil mi diye istihare namazini kilip yattim. Ilk gun ruya gormedim yada hatirlayamiyorum. 2. Gun ise erkek kardesimle uygun olmayan opme gibi bir temasta bulundugumuzu ve annemizin bunu gordugunu gordum.erkek kardesimin uzerinde beyaz gomlek vardi. Sizce islamca neye isarettir

Cevap yaz
soru

SELANİKLİ

22 Mart 2018 Perşembe

ÖNCELİKLE HAYIRLI GÜNLER REGAİP KANDİLİNİZ KUTLU OLSUN
İSTİHARE NAMAZINI KILDIKTAN SONRA POLİS OLMANIN HAKKIMDA HAYIRLI OLUP OLMADIĞINI ÖĞRENMEK İÇİN YATTIM.RÜYAMDA HIRSIZ KOVALAYIP ONLARLA ÇATIŞIYORMUŞUZ. BUNUN ANLAMI NEDİR SÖYLERMİSİNİZ

Cevap yaz
cevap

Yılma

18 Ağustos 2018 Cumartesi

İstihare kelime anlamı olarak; ileriki bir dönem için veya karsısına çıkan bir ikilemde hangi yolun daha iyi ve hayırlı olduğunu öğrenmek ve ona göre adımlar atmak amacıyla; öncelikle namaz, sonra dua ve en sonda uykuda rüya şeklinde devam eden bir dizi olaydır. Rüyalar kişiden kişiye farklı yorumlanabilir.

soru

Kaleli

24 Mart 2018 Cumartesi

Öncelikle Selamın Aleyküm İstihare Namazı Kıldıktan Sonra Rüyamda Benim Dersime GirmeyenEski Edebiyat Hocasını Gördüm Ama Tam Emin Deilimde Üstünde Kırmızı Yelek Vardı Gibi Hatırlıyom Ama Okulda Da Hep O Yeleği Giyiyodu Çok Kararsız Kaldım Lütfen Biri Yardım Etsin

Cevap yaz
cevap

Şafaknur

20 Ağustos 2018 Pazartesi

Merhaba. İstihare namazında, duasında ve rüya ya yatma evresinde amaç hep bir yönedir ve görülen rüyada da o amacı karşılaması ümit edilir. Yani istihareye yatan kişi öncesinde bir hedef koyar ve o konu hakkında hayırlısını görmek ister . Rüyada gördüğünüz sizin uyumadan önceki amacınız ile alakadar ise buradan çıkarım yapılmalıdır.

soru

FATİH

19 Nisan 2018 Perşembe

RÜYADA SİYAH KUTU İÇİNDE ALTIN GÖRMEK NEYE İŞARETTİR?

Cevap yaz
soru

Hasan

22 Mayıs 2018 Salı

Hep bi olmama gibi bi his vardı bende neden acaba

Cevap yaz
cevap

Çinel

04 Eylül 2018 Salı

Merhaba, istihareye yatma sebebi kişinin olmasını istediği herhangi bir iş hakkında cesaret bulmasıdır. Eğer istediği iş hayırlı ise istihare sonrasında cesaret bulur içinde isteği ve o işe karşı sevgisi artar. Ama hayırsız ise Allah istihare sonrasında kişiyi o istediği şeyden soğutur. Eğer içinizde olmama hissi varsa bu sebepten olabilir. Selametle.

soru

Döndü

25 Nisan 2018 Çarşamba

Annem odanin icinde babam cama vuruyo annem cami acacagi zaman uyanmis

Cevap yaz
cevap

Cantez

19 Ağustos 2018 Pazar

Öncelikle rüyada cam görmek pek hayra yorulmaz.Cama tıklatıldığını görmek ise tam tersi hayra yorulur.Cama vuran kişi için uzun süredir yapmaya çalıştığı bir işi tamamlamak,herhangi bir dertten kurtulmak ve rahatlamak anlamında kullanılır.

soru

Boşver ismimi

20 Mayıs 2018 Pazar

Bir bardağın kırıldıgını görmek ne anlama gelir

Cevap yaz
cevap

Cüneyt Aydın

03 Eylül 2018 Pazartesi

Bardak kırılması yapılacak bir işte hüsrana ulaşmaya işaret olabilir. Bir kısım rüya tabircileri rüyada bardağın kırıldığını görmeye ilişkin hayır, iyilik ve güzellik olarak yorumlanmaktadır. Ancak bir kısım tabirciler ise başa gelebilecek şer, sıkıntı ve musibetle yorumlamıştır. Böylesi bir rüya gören kimse Allaha dua etmeli hatalarından dolayı tövbe etmesinde fayda bulunmaktadır.

soru

Leyla

20 Ocak 2018 Cumartesi

Rüyamda beyaz yıldızlar gördüm anlamı ne?

Cevap yaz
cevap

Erdurmuş

30 Ağustos 2018 Perşembe

Merhaba, yıldız hanım bence çok ablamlı güzel bir rüya görmüşsünüz, rüyalarda genelde açık renk, parlak şeyler görmek olumlu yorumlanır, sizde olumlu yorumlayın iyi olsun bide güzel gördüğünüz rüyaları herkese anlatmayın der büyüklerimiz, onların söylediği sözler çok kıymetlidir.

soru

Suzi

28 Mayıs 2018 Pazartesi

Mrb. Ben sevdiğim kişi hakkımda hayırlı mı değil mi diye defalarca yattım istihareye ama sadece bi kaçı aklımda. Birinci rüyada net bi şekilde çok güzel bi yeşili olan kutucuklar görüyodum ve rengini çok beğeniyodum. İkinci rüyamda hafif kırık beyaz bi gelinlik görüyodum bana aitti ve düğünüm olacaktı. Üçüncü rüya da ise incir ağacı görüyodum hem siyah incir hem beyaz incir ikisini de koparıyodum ama son rüyamda yani incirli olanda kalktığımda üzgündüm çünkü rüyamda ayrıydık. Lütfen ama lütfen yorumlar mıısnız.

Cevap yaz
cevap

Sahretullah

19 Eylül 2018 Çarşamba

Merhaba, suzi hanım rüyanız hayırlara çıkar inşallah belliki kafanız çok karışmış bunu rüyanıza bilinç altı yapmışsınız. Bence bi kaç gün sonra yine istihareye yatın ama belliki kafanızın biraz sakince düşünmeye ihtiyacı var.

soru

Ebru

03 Haziran 2018 Pazar

Ruyamda açık sarı eski arabami gördüm ve annem ve kardeşim gülerek arabaya binip benim yanımdan yavaşça geçtiler.

Cevap yaz
cevap

İklim

31 Ağustos 2018 Cuma

İyi günler, rüyada sarı renk görmenin bir çok anlamı vardır. Koyu tonundaysa kötüye işarettir, açık tonda ise iyiye, güzele, heyecana işarettir. Arabaya binildiğini görmek binen kişi için başarı, terfi, yükselme gibi durumları yansıtır. Sadece araba görmek ise yeni girişimlerden uzak durmanız gerektiğini ve maddi konuda sıkıntı çekeceğinizi gösterir.

soru

Duygu

08 Haziran 2018 Cuma

Merhaba eşim ile şehir değişikliği için istihare yaptım tam olarak uyku haline girmedim. Fakat kuru soğan doğradığımıngördüm. Bıçağım büyük ve kahverengiydi. Sonra kendimi ağlayarak Allah tan yardım isterken gördüm. Ve zifiri karanlıkta koyu renkli bir araç park ediyordu beyaz ama kirli olan araç park yerinden çıkıyordu sadece araçların farları aydınlatıyordu. Yorum yapar öısınuz hocam. Teşekkürler

Cevap yaz
cevap

Kutlutekin

29 Ağustos 2018 Çarşamba

Rüyada kahve rengi görmek istikrar, otorite ve mülk sahibi olunacağı anlamına gelir. Bıçak görmek aileniz için uzun süredir uğraştığınız işin kısa zamanda olacağı. Karanlık ise gizlediğiniz sakladığınız bir şeyin ortaya çıkacağı anlamına gelir. Son olarak araba görmek maddi konuda zayıflayacağınız gelecek için plan yapmanız gerektiğini delalet eder.

soru

Neslihan

21 Şubat 2019 Perşembe

Ben rüyamda yemyesil otlak gördüm bi tane çoban ve koyunlar vardı koyunlar bembeyaz di cobanin ise ayağında siyah pantalon ve üzerinde siyah yeleği vardı beyaz sapka gömlek ve ayakkabı giymişti rüyamda hem beyaz hem siyah ve yeşil görmem ne anlama geliyor yorumumuzu merak ediyorum şimdiden teşekkürler

Cevap yaz
soru

izmir55

22 Mart 2019 Cuma

selamunaleykum hayorli cumalar sevdigim kisi için istihareye yattim ve arkadaşımida yatti benim için ben ruyamda gelinlikler icin de bir kız cok mutlu seviyor fakat sonra kiz kizmaya basliyor saclarimi beyazlattim sonra agalamaya başliyor .arkadaşimin ruyasinda da bir okul digeri de cami ikisininde icleri harabe gibi fakat dısarisi yeşillik sonra düğun goruyor gelin ve de gelinin geliginligi kısa ve gelin dügunden gidiyor adamı da polisler alip götüruyor rica etsem benim için yorumlayabilir misiniz

Cevap yaz
soru

Havva

27 Mart 2019 Çarşamba

uçları püsküllü yesil seccade gördüm birde biri buz gibi bır su veriyordu bana suyu içmeye kanamadim

Cevap yaz
soru

Sema

02 Şubat 2018 Cuma

Nişanlımla evlenmem hayırlı mı diye istihareye yattım, rüyam çok karışıktı. Önce, çok sevdiğim ama bir süredir küs olduğum bir arkadaşımla barıştığımı gördüm. Daha sonra, kendimi başka bir ortamda nişanlımla birlikte buldum, ve nişanlımdan hamile olduğumu öğrendim. Yine başka bir ortamda, birisi bana bir bardak ayran veriyor, ayranı elime aldığımda bardağın içinde gri renkte sülük veya kurt gibi bir şeyler olduğunu görüyorum, etrafımdaki insanların hepsi aynı ayrandan içiyor ama ben içmiyorum bardağı elimde tutuyorum. Rüyam ne anlama geliyor

Cevap yaz
cevap

Fettah

12 Eylül 2018 Çarşamba

Sevgili sema peygamber efendimiz ve dinimiz istihareye yatmayı uygun görmüş beyaz ve yeşil renkler hayra siyah ve kırmızı şerre delalet eder. Ama konu evlilik olursa istişare etmek büyüklere danışmak çok önemlidir.

soru

Doğan

18 Ekim 2017 Çarşamba

rüyam da eski çalıştığım arkadaşım bizim yanımızdan ayrılıp duvarcılık yapıyor yaptığı duvar taşları beyaz,bi süre sonra bende yardım etmeye başlıyorum ama çalıştığım yerden biri görecek diye şüphe ediyorum, nasıl yorumlanır

Cevap yaz
cevap

Alp

28 Ağustos 2018 Salı

Rüyada beyaz görmek saflık, temizlik, ölüm ve hayatınızda bir çok sorundan kurtulabileceğinizin göstergesidir. Rüyanızda arkadaşınıza yardım ettiğinizi görmeniz sizin için güzel şeyler olduğunun gösterir. Elinize bol para ve rızk geleceğini gösterir. Genel olarak güzel bir rüya gördüğünüzü söyleyebilirim

soru

Hğseyin

13 Aralık 2017 Çarşamba

İsyihare namazı kıldım kız arkadaşım la birlikte rüyamda koyun sürüsü gördüm anlamı nedir

Cevap yaz
cevap

Ebru

18 Eylül 2018 Salı

Rüyada koyun ya da koyun sürüsü görmek temizlik ve ferahlık olarak yorumlanmaktadır. Böyle bir rüyayı gören kimse için günahlarından arınacağına ve temizleneceğine delalet etmektedir. Ayrıca sürü halinde koyun görmeniz bolluk ve bereket anlamında da yorumlanmaktadır.

soru

Emre

07 Haziran 2017 Çarşamba

Istihareye yattım niyet ettim niyet ettiğimi görmedim çok karmaşık rüyalar gördüm sabaha kadar ne anlama geliyor

Cevap yaz
cevap

Bilan

30 Ağustos 2018 Perşembe

Merhaba, emre bey ne kördüğünğünüzü hatırlamadığınız için bence bi anlam yormayın, aradan biraz zaman geçsin tekrar istihareye yatın en azından belki diğer sefer birşeyler görebilirsiniz. İstihareye yatarken iyice dikkatli yatın eksik birşey yapmayın, iyi günler.

soru

hatice

14 Mart 2017 Salı

rüyamda beyaz buluta benzer bi şey görüyorum ben seni ne zamandır bekliyorum nerelerdeydin deyip sarılmaya çalışıyorum ama sarıldıkça kollarımın arasından kurtuluyor 3 veya 4 sefer böyle oldu o heyecanla uyanmışım

Cevap yaz
soru

Ayşe

13 Nisan 2017 Perşembe

Sevdigim kişinin arkadaşımdan hoşlandığını düşünüyorum ama emin değilim.Bu kişinin hakkımda hayirlisi olup olmadığını anlamak icin istihareye yattım.Ama yatmadan kafamdan bir sürü baska düşünce de geçti,tam bir odaklanma sağlayamadan uyudum.Zor uyudum hatta.Sonra uyandığımda hatırladığım rüya o arkadaşımla sevdiğimi görüyorduk,benim ayağım burkuluyor,sevdiğim kişi de yardıma geliyor ama arkadaşıma iki kez kaçamak olarak bakıyor.Ben rüyada dahil bunu kötüye yoruyorum.Acaba bu gördüğüm bilincaltimin bi ürünü mü,sürekli bu konuyu düşündüğümden yoksa istihare ruyasi bana kuşkularımın doğru olduğunu mu söylüyor?Allah rızası icin bi yardım kafayı yiyeceğim.

Cevap yaz
cevap

Suna

08 Eylül 2018 Cumartesi

Bende evlilikle alakalı bir büyüğümün önerisi ile bir istihare uykusuna yatmıştım gördüğüm rüyayı daha sonrasında bu işlerden anlayan başka bir büyüğüme danıştım. Bana niyetlendiğin rüya hayırsız bir rüyadır. Bu iş olmaz dedi ve sonrasında da olmadı zaten. Kararsız kaldığınız seçim yapamadığınız durumlarda istihare uykusu size karar vermenizde faydalı olacaktır. İyigünler.

soru

Zekiye

01 Mayıs 2017 Pazartesi

Rüyamda otobüse geç kaldığımı ve bir türlü binemediğimi gördüm üzerimde yeşil bir renk vardı birde nerden geldiğini anlamadığım bir bebeği kucağımda taşıyordum

Cevap yaz
cevap

Güzide

02 Eylül 2018 Pazar

Yeşil renk çok özel ve güzel bir renktir güzel şeylere işarettir. Rüyada bebek görmek iyiye işarettir, aşk, sevgi, huzur, mutluluk, sağlık gibi durumları senbolize eder. Ağlayan bebek yaptığınız bir şeyden pişman olduğunuzu mutlu bebek ise rahatlık ve güzelliğe işarettir. Otobüse geç kalma zaman içinde iş konusunda büyüyeceğini gösterir.

soru

Merve

08 Mayıs 2017 Pazartesi

Ben rüyamda abdest aldigimi ve namaz kildigimi görüyorum sonra bi ara arap mi zenci mi bilmiyorum birini görüyorum.bi de pembe krem rengi örülmeye baslanmiş bi patik göruyorum. Nasil yorumlamaliyim. Arap birini görmek kafami karistirdi

Cevap yaz
soru

Elif

09 Mayıs 2017 Salı

Rüyamda beyaz balon atildigini gördüm üzerime bir de beyaz gül gördüm anlami nedir?

Cevap yaz
cevap

Hiçyılmaz

05 Eylül 2018 Çarşamba

Merhaba, elif hanım rüyada açık renk görmeniz oldukça iyi manaya gelmektedir. Bekar iseniz evliliğe yol açabilir, evli iseniz evliliğinizde daha iyi olaylar olacağına yorumlanır. Rüyanız hayra çıksın inşallah sizde hayra yorum rüyanızı.

soru

Faruk

17 Mayıs 2017 Çarşamba

Yakın arkadaşım ve amcasını gördüm

Cevap yaz
cevap

Rana

18 Eylül 2018 Salı

İstihare rüyasında eşi, dostu ve yakın akrabayı görmek kişi için sosyal ilişkilerinde olumlu gelişmelerin yaşanacağına yorumlanmaktadır. Ayrıca iş hayatında da önemli fırsatları yakalayacağına delalet etmektedir.

soru

Deniz

29 Mayıs 2017 Pazartesi

Sevdigim adam için istiareye yattim en başta bembeyaz ve papatlarin oldugu bir bahçe gördüm ve ilerliyorm daha sonra rengarenk sirasiyla mor sari ... En sonunda ise gri renkte taşlar goruyorm ve yol karanliga bürünüyordu.her renk var nasil hareket edecegimi bilemedim yardimci olur musunuz

Cevap yaz
cevap

Özoğuz

06 Eylül 2018 Perşembe

Merhaba, deniz hanım rüyanız hayırlara vesile olsun inşallah rüyada açık renk görmek çok iyiye yorumlanır siz sevdiğiniz adam için çok iyi düşünebilirsiniz ama rüyada önce iyi olacağını sonunda da kötü olacağını yani karanlık olacağını göstermiş yinede bir kez daha istihareye yatın tam net karar vermek için iyi akşamlar.

soru

ayşenur

07 Haziran 2017 Çarşamba

ruyada kahverengi yas ve kutu odunlari gordum neye delalettir acaba ?

Cevap yaz
cevap

Sinem AYGÜN

05 Eylül 2018 Çarşamba

İstihare sonrası görmüş olduğunuz bu rüya geleceğe ilişkin bir kısım bilgiler verebilmektedir. Ancak bu rüyanın yorumlanabilmesi için öncelikle rüyanızın bir bütün halinde değerlendirilmesi gerekir. Bunun için Ayşe hanım ayrıntılı olarak rüyanızı anlatırsanız daha sağlıklı bilgi verebiliriz. Rüyanız hayırlara işarettir inşallah.

soru

Öckfklfckvdk

13 Kasım 2017 Pazartesi

Rüyamda yesil ve beyaz mavi renkler vardı ama kırmızı arabada vardı?

Cevap yaz
cevap

Rahşende

05 Eylül 2018 Çarşamba

Merhaba, öckffckvdk kardeş rüyanızda açık renkler görmek iyiye yorumlanır. Sizde iyiye yorunuz.

soru

Kadriye

08 Haziran 2017 Perşembe

İstihareye yattığım kişi parkta gördüm beni izlerken ama renkleri hatırlamıyorum ne anlama gelir

Cevap yaz
soru

Gül

08 Haziran 2017 Perşembe

Ruyamda beyaz bir kamyonet ve icerisinde yesil yapraklar gordum ve bir erkekten beyaz guller savruldugunu gordum ne demektir

Cevap yaz
cevap

Ayşe

18 Eylül 2018 Salı

Merhabalar Gül Hanım. İstihare uykusunda iken ağırlıklı olarak yeşil ve beyaz renklerin görülmesi kişinin huzura kavuşacağına ve hayırlı bir kısmet bulacağına yorumlanmaktadır. Ayrıca günahlarından arınıp temizleneceğine ve rahata ereceğine de delalet etmektedir. Hakkınızda hayırlısı olsun.

soru

Merve

18 Haziran 2017 Pazar

İstihareye yattığım ilk rüyada bir kişi için hayırlımı diye niyetledim ve,erkek çocuğu gördüm koyu yeşil biraz karanlık ama camdan ışık giren bir odada.Birde sokakta yürüyordum. İkinci kere yaptığımda, beyaz yatakta başka tanıdığım bir erkekle uyuyormuşum oda bana gülümsüyor. Kafam karıştı, bu niyetlidiğim kişi hayırlımı hayrsız mı rüyaya göre

Cevap yaz
soru

Kübra

22 Ağustos 2017 Salı

Sevdiğim çocuk benden ayrıldı bunun için istihareye yattım parça parça rüyalar gördüm bazılarını hatırlamıyorum, birinde yemek masasının üzerinde beyaz yemek takımı vardı üzerinde açık kahverengi desen vardı birisi tabağı eline aldı tabak kırıldı yere düştü, diğer rüyada yatağın üstünde siyah tişörtle pantolon vardı.

Cevap yaz
cevap

Düden

30 Ağustos 2018 Perşembe

Merhaba, kübra hanım belkide ayrıldığınız kişi sizin için belkide hayırlı biri değildir, o yüzden beyaz görmüş olabilir misiniz? Ne olursa olsun sonuçta sizden ayrılan birisi tekrar size dönmesi ne kadar hayırlı olabilir, bi düşünmek lazım, bence gidenin ardından istihareye yatmayı bile haketmez ama anlaşılan siz seviyorsunuz allah yardımcınız olsun dilerim.

soru

Gamze

10 Eylül 2017 Pazar

Bembeyaz tuylu ve masmavi gozlu bir yavru kedi gordum. Ardindan yayla gibi bi yer ve agactan armut dusuruyorum yesil renginde. Daha sonra sahil kenari goruyorum bir kiz bebek emzirirken goruyorum.

Cevap yaz
cevap

Doğanhan

05 Eylül 2018 Çarşamba

Yeşil renk çok özel bir renktir çünkü mutlulu, huzur, sağlık gibi kavramlara işarettir. Beyaz tüy görmek mutluluğa ve sevince işarettir. Rüyada mavi gözlü kedi görmek yaptığınız bir hatadan kurtulacağınızı, yapılan kavgaların biteceğini, mutlu olacağınızı gösterir. Armuttu görmek ise zenginliğe ve evliliğe işarettir. Sahil ise ayrılıkların son bulacağının göstergesidir.

soru

Adem yücesoy

17 Eylül 2017 Pazar

Eşim babasının evine küs gitti dönüp dönmeyecek diye yattım rüyamda eşim bana su ikram etti başka birşey göremedim bu ne anlama gelir

Cevap yaz
soru

Ayşe

04 Ekim 2017 Çarşamba

Rüyamda sapsarı bir arı gördüm etrafimda dolaniyodu ama zarar vermiyordu ne anlama geliyor

Cevap yaz
cevap

Zebercet

19 Eylül 2018 Çarşamba

Merhaba, ayşe hanım sarı açık bir renk olduğu içinde rüyada iyiye yorumlanır. İnşallah sizin rüyanizda hayırlara vesile olur arı da bal yaptığı için bence hayatınızda güzel şeyler olabilir.

soru

Mustafa

22 Ekim 2017 Pazar

Merhabalar, rüyamı tam ayrıntılarını hatırlayamıyorum fakat hatırladığım ev ve sandık karışımı çok büyük bir altın hazinesi dışına taşmış şekilde gördüm aslında ben bunu istihare rüyası olarak yatmıştım eski sevgilim dönecek mi benim için hayırlı olacak mı onda ısrar etmem diyerek niyet etmiştim lütfen yorumlarssnız çok sevinirim

Cevap yaz
cevap

Oya

25 Eylül 2018 Salı

Merhabalar. Rüyada büyük bir ganimete sahip olduğunu görmek birçok rüya alimine göre kişinin bolluk ve bereket içerisinde yaşayacağına delalet etmektedir. Aynı şekilde günlük yaşamda aile ve iş hayatında olumlu ilişkiler kuracağına yorumlanmaktadır. Ayrıca kişi eğer evli değilse hayırlı bir kısmete ulaşacağına ve mutlu bir evliliğe delalet etmektedir. Hakkınızda hayırlısı olsun.

soru

Aslı

02 Nisan 2019 Salı

Rüyama iş için yattım. Rüyamda tanıdığım bir arkadaşımın bana sıkı sıkı sarılıp ben seninle küsmüştüm barışalım dediğini hatırlıyorum.uzerinde hardal sarısı tunik vardı.ne anlama gelir acaba

Cevap yaz

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Arapça İstihare Duası Okunuşu ve Anlamı

Arapça İstihare Duası Okunuşu ve Anlamı

İstihare Namazı Nasıl Kılınır

İstihare Namazı Nasıl Kılınır

İstiharede Renkler Ne Anlama Gelir?

İstiharede Renkler Ne Anlama Gelir?

İstihare Duası Okunuşu Anlamı ve İlgili Hadisler

İstihare Duası Okunuşu Anlamı ve İlgili Hadisler

Kuran İstiharesi Niyeti ve Şekli

Kuran İstiharesi Niyeti ve Şekli

İstiharede Deniz Görmenin Anla mı?

İstiharede Deniz Görmenin Anla mı?

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6