İstiharede Yeşil Görmek Rüya Yorumu ve Anlamı
15 Mayıs 2024 Çarşamba

İstiharede Yeşil Görmek Rüya Yorumu ve Anlamı

İstiharede Yeşil Görmek, Manası itibari ile Allah'tan hayır talep etmek demektir. Yani istiharede görülen bir işin iyi mi, kötü mü olduğunu, anlamak için Allah'tan dilemek ve istemektir. İnsanın başına gelecek hadiselerin, Allah bildirmedikçe bilinemeyeceğini öğreten İslam dini, bu konuda Allah'tan hayır umduğumuzu ve hayırlı olana gönlümüzü yatıştırması için dua ederiz. Bundan sonrası Allah'a tevekküldür. Hadis-i şerifte istihare de evleneceğiniz kişiyi rüyada görmek için en güzel yol istihare rüyasıdır. İstihare eden kimse zarar görmez, istihare eden pişmanlık duymaz, istihare Peygamberimizin bir sünnetidir. Ümmetine tavsiye ettiği bir dua ve ibadet şeklidir. İstihare gerçeği üzerinde medyada anlatılan Erbakan'ın kızı İstihare rüyası sayesinde evleneceği kişiyi rüyasında görmüş ve bir gün ABD seyahatinde uçağa bindiğinde bu kişiyle karşılaştığını ve çok şaşırdığını ve daha sonra da evlendiklerini anlatmıştır. Esasen bu gibi hayati konularda evlenmeden önce birkaç defa istihare etmeli, Hak Teâlâ'ya sığınmalıdır. Nefsin ve kötü kimselerin araya girmesinden koruması için, Allah'a yalvarmalıdır. Hadis-i şerifte der ki, sen sorunu sor Allah sana bir şekilde cevabı verecektir. Şayet 7 gece usulüne uygun istihare yapılmasına rağmen görmüyorsa ya konuya tam vakıf olmuyordur ya da henüz sorunun cevabını görmek sizin için hayırlı değildir. Bunu uyumadan önce defalarca tekrarlayın, içten niyet edin ve öyle uykuya geçin.


İstihare Namazı Kılındıktan Sonra Peygamberimizden (A. S. M.) Rivayet Edilen Şu Dua Okunur


"Allah'ım, bu işimi hakkımda hayırlı olacağını yalnız sen bildiğin için bana doğrusunu göstermeni niyaz ediyorum. Senin sonsuz kudretine iltica ediyor, yardım bekliyorum. Yüce lütfundan ihsan etmeni istiyorum. Muhakkak senin her şeye gücün yeter, ben ise hiçbir şeye güç yetiremem. Sen her şeyi bilirsin, ben ise hiçbir şey bilmem. Sen bütün gaybları bilirsin, Allah'ım, bu iş benim dinim, yaşayışım, işimin akıbeti, dünyam ve ahiretim hakkımda hayırlı ise bunu bana nasip eyle. Sonra bunda benim için feyiz ve bereket vücuda getir. Şayet bu iş benim dinim, yaşayışım, işimin akıbeti, dünyam ve ahiretim hakkında hayırlı değilse, bunu benden, beni bundan vazgeçir. Bu hususta gönlümde bir meyil bırakma. Benim için hayırlısı ne ise onu kolaylaştır. Sonra da beni takdir buyurduğun bu hayırla hoşnut eyle. "

Her rengin bir anlamı vardır; İstiharede Yeşil Görmek, görülen renk temiz ve güzelse anlamı da o kadar iyiye yorulur. Beyaz renk, ferahlık ve mutluluğa, sarı renk hastalığa, mavi renk, ümide, yeşil renk dinin kuvvetine, kırmızı renk aşka ve sevdaya, pembe renk genç kızlığa ve ümide, mor renk şüpheye, siyah renk mutsuzluğa, kahverengi uzun yolculuğa işarettir. Renklerle görülecek rüya, rüyanın şekline ve rengine göre bu maddelere dayanılarak yorumlanır. Daha sonra kişinin isteğine bırakmak gerekir.

Namazı kılınıp, duası yapılan, istihare rüyasında beyaz ya da yeşil renkleri görmek hayra, yani kişinin istiharede kendisi için niyet ettiği şeyin hayırlı olduğuna delalet etmiştir. Siyah ya da kırmızı renkler görmek ise şerre alamettir, yani kişinin istiharede kendisi için niyet ettiği şeyin kendisi hakkında hayırsız olduğunu gösterir. Eğer kişi 7 gün boyunca Rüya görmez ise kişinin kalbine bırakılır.
"Allah dualarınızı kabul buyursun" Kısmet, kader, her şey için Amin.

İstiharede Yeşil Görmek Yorumları

soru

yasemin hemşire

02 Nisan 2015 Perşembe

7 gün istihare için yatmaya niyetlendim 4 gecedir hem yeşil hem kırmızı hem beyaz hem siyah dönüşümlü yada aynı rüyada bu zıt renkleri görüyorum neye yorumlamalı ??

Cevap yaz
cevap

Fırat

07 Eylül 2018 Cuma

İstihareye yattığınız zaman siyah ile beyaz rengi görmeniz ya da aynı şekilde yeşil ve kırmızı renklerin ağırlıklı olduğu renklerin görülmesi hayatınızda bir takım değişikliklerin yoğun bir şekilde yaşanacağına yorumlanmaktadır. Hayatınızda sürekli olarak gelgitlerin olacağına ve en olumsuz anınızda birden feraha kavuşacağınıza delalet etmektedir.

cevap

Onguner

30 Ağustos 2018 Perşembe

Merhaba, yasemin hemşire üst üste yatmak biraz karmaşık şeyler görmenize sebep olabilir. O yüzden pek birşey anlayamamış olmanız gayet normal bence bu kadar sıklıkla yatmayın derim, biraz arası geçmeli yinede kötü renkler görmemişsiniz. Yeşil çok iyi derler istihare rüyasında görenler için inşallah sizin içinde güzel şeylerin habercisidir.

soru

Serbay

28 Ağustos 2015 Cuma

Rüyamda kız arkadaşımın yeşil elbise giydiğini ve karşımda öylece durduğunu gördüm. ne anlamına geliyor?

Cevap yaz
cevap

Müdafi

30 Ağustos 2018 Perşembe

Merhaba, serbay bey belliki kız arkadaşınızı çok seviyorsunuz rüyalarınızda yer aldığına göre böyle düşündüm, kız arkadaşınızla ciddi düşünüyorsanız rüyanızda ki yeşil renk o kişinin sizin için hayırlı bir kişi olduğunu gösterir. Yeşil görmek genelde iyiye yorumlanır sizde iyi düşünün iyi olsun birde büyüklerimizin hep söylediği bir laf vardır, herkese anlatmayın.

soru

Gül

19 Nisan 2018 Perşembe

Yeşil ağaç bunun bi dalı benim elimde bembeyaz çiçek açmış

Cevap yaz
cevap

MELİKE

23 Temmuz 2018 Pazartesi

CANIM SEN ÇOK HAYIRLI BİR RÜYA GÖRMÜSSÜN ALLAH SANA HAYIRLI OLDUĞUNU BEYAZ VE YEŞİL RENKLERLE BELİRTMİŞ . BU ARADA NE İÇİN İSTİHAREYE YATMIŞTIN ?

soru

hasret

09 Ocak 2015 Cuma

istihareye yatınca 2 renk gördüm birisinin saçı vardı yarısı siyah yarısı sarıydı o saçla oynuyodum açıklar mısınıZ?

Cevap yaz
cevap

Hüray

12 Eylül 2018 Çarşamba

Merhaba, hasret hanım öncelikle rüyanız hayırlara vesile olur. Bilindiği üzere rüyada görünen açık renkler iyiye yorumlanırken görünen koyu renkler ise kötü anlama geldiği söylenir sizde siyah görmüşsünüz bu bilki hayatınızda olumsuzluklara neden olabilir.

soru

ben

29 Nisan 2015 Çarşamba

bn ilk istihareye yattığımda yeşil ve mavi renklerini gördüm sonraki istihare yatıığımda turuncu pembe beyaz renkler gördüm sonraki yattığımda da açık mor rengi gördüm yani eflatunun açığı sizce bu kişi benim için hayırlımıdır lütfenn söyleyinn

Cevap yaz
cevap

ceyda evin

03 Eylül 2018 Pazartesi

İstihare namazı geleceğinize yön verme noktasında ciddi derecede önem arz etmektedir. İlk yattığınız namazda yeşil ve mavi renkler görmeniz olumlu bir durumla karşılaşacağınıza işaret olabilmektedir. Ancak mor renk bir kısım aksiliklerin niyetiniz noktasında doğabileceğine işaret olabilir. Salih bir niyetle tekrardan istihareye yatarak rüyanızı ayrıntılı olarak yazmanız halinde sağlıklı yorum yapılabilir.

soru

sevilay

15 Temmuz 2016 Cuma

Ben ruyamda siyah giyili bir cok asker gordum ama onun aksine de yesil para verildigini gordum ama bana parayi asker vermiyodu baska birisi tarafindandi sizce serre mi hayra mi yorulur bu ruya lutfen acil cev verin

Cevap yaz
soru

Seniha

22 Mayıs 2017 Pazartesi

Hemşirelik için İstihare ye yattım ve mısır yüklediğimi gördüm. Ama Tıp okumak istiyorum.Yeğenim dediki istihareye yattığında yeşil gördüysen neye yattıysan onu yapmak zorundymışsın ...
Yardım edermisiniz ,ne yapmam gerkiyo?

Cevap yaz
soru

esra

10 Haziran 2017 Cumartesi

istihare namazi ve duası yaptıktan sonra yattim rüyamda kısacık bir tanidigimin evinde kabak büyük büyük doğranmış yeşil kabak yemeği yiyordum acaba rüyam hayırlı mıdır ?

Cevap yaz
cevap

Atsan

24 Ağustos 2018 Cuma

Merhaba,istihare rüyalarında bize yolu bazen işaretler göstermektedir. Ne için istihareye yattıysan neye niyet ettiysen işaretler sana olacak mı olmayaca mı, iyi mi kötü mü, hayırlı mı hayırsız mı anlayabilirsin. Yeşil, beyaz ,su gibi simgeler olumlu yorumlanır. Sizinde yeşil kabak görmeniz hayırlı olduğunu göstermekte.

soru

selma

22 Haziran 2017 Perşembe

Mrb istihareye arkadasm benim sevdigm kisiyle evlenmem niyetiyle benim icin yatti fakat siyah yılan gordü ve ayağnı sokmak uzereymiş kafam cok karistı ne yapmam gerekiyor bilmiyorum.

Cevap yaz
cevap

Mute

02 Eylül 2018 Pazar

Merhaba, selma hanım tabiki de her rüyaya riayet edip yaşamak çok doğru değildir. Ancak siyah renk pekte iyi yorumlanmaz ikincisi yılan olması demekki sizin hayatınızı birleştirdiğiniz kişi sandığınız kadar hayırlı biri değildir belki yinede iyice düşünüp karar vermelisiniz. Aklınızda şüphe varsa bide siz niyetinizi alıp yatın istihareye iyi günler diliyorum.

soru

Melisa

28 Haziran 2017 Çarşamba

Merhabalar evlenmeden önce istihareye yattım görülen rüya buyuk koca bi alan yeşilik Çimen ve bi tane büyük yeşili ağaç ben beyaz elbiseyle ağacın gölgesinde oturuyorum sonra at bürünüyor uzaktan üzerinde eşim oturuyor bana doğru gelip ağaç gölgesinden alıyor atın önüne alıp uzaklaşıyoruz ve kayboluyoruz her taraf karanlık yorumlayabilirmisiniz teşekkürler

Cevap yaz
cevap

Sabihat

11 Eylül 2018 Salı

Merhaba, melisa hanım öncelikle istihare rüyasında görünen yeşillik güzellik iyi yorumlanır. Evlenmeden önce görmeniz demek o kişi sizin için hayırlı olacağı anlamına gelir.

soru

Esra

25 Ekim 2017 Çarşamba

Ben bir tanıdgma yatırdım bir ev ve yesilik görmüs konustugum kisi icin niyet ettirdim

Cevap yaz
cevap

Aktay

06 Eylül 2018 Perşembe

Merhaba, rüyalarda görünen yeşil renk iyiye yorumlanır, genelde sizde iyiye yorumlayınız.

soru

Merve

10 Ocak 2018 Çarşamba

Rüyam da toz pembeyle açık yeşil gördüm ne anlama geliyor öğrenebilir miyim?

Cevap yaz
cevap

Remiz

08 Eylül 2018 Cumartesi

İyi günler merve önce hayırdır inşallah diyelim. Bir şeyin olmasını çok istiyorsan onun hayırlı olup olmadığını öğrenmek için insanlar istihareye yatarlar. Bunun da şartları vardır. Önce abdest alır iki rekat namaz kılın istihare duasını okur sağ tarafa doğru yatarsın. Yeşil görürseniz hayırdır kırmızı görürseniz şer derler. Yinede rüyayla amel olmaz.

soru

Medine

19 Ocak 2018 Cuma

Rüyada balık yeşillik ve ekmek bir arada gördüm. Niyetini ettiğim kişiyle ayrıyız şu anda sizce ne anlama geliyor

Cevap yaz
cevap

Özinan

19 Eylül 2018 Çarşamba

Balık ve ekmek kısmet bereket anlamına gelmektedir. Yeşillik de, dileğinizin gerçekleşmesi murat anlamına gelmektedir. Bu rüya barışacağınıza ve hayatınızın bereketli olacağına işaret etmektedir.

soru

gamzelim

07 Şubat 2018 Çarşamba

R&363;yamda beyaz giyen ve siyah giyen tanimadigim kisileri grdm acaba anlami ne

Cevap yaz
cevap

Çerme

07 Eylül 2018 Cuma

ruyalar Allahın bize gönderdiği bilgi mektup niteliğindedir ve dikkate alınıp doğru bir şekilde yorumlanması gerekir. Beyaz renk, ferahlık ve mutluluğa, siyah renk mutsuzluğa yorulur ama benim anladığım kadarıyla sizin elinizde olan bir durum mutlu olmak da mutsuz olmak da. seçimlerinizi dikkatli yapın her zaman mutlu olmak için yaşayın

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

İstihareye Nasıl Yatılır?

İstihareye Nasıl Yatılır?

Haber Bülteni

Popüler İçerik

İstiharede Kırmızı Görmek Ne Anlama Gelir?

İstiharede Kırmızı Görmek Ne Anlama Gelir?

İstihare Duası Nasıl Yapılır? Okunuşu ve Anlamı

İstihare Duası Nasıl Yapılır? Okunuşu ve Anlamı

İstiharede Evlilik Görmek Ne Anlama Gelir?

İstiharede Evlilik Görmek Ne Anlama Gelir?

İstihare Rüyasında Bebek Görmek Ne Anlama Gelir?

İstihare Rüyasında Bebek Görmek Ne Anlama Gelir?

İstihare Namazı Duası

İstihare Namazı Duası

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6