İstiharede Kahverengi Görmek Ne Anlama Gelir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

İstiharede Kahverengi Görmek Ne Anlama Gelir?

İstiharede Kahverengi Görmek, bu güzel amel için istiharede görülen bir işin iyi mi, kötü mü olduğunu, anlamak için Allah'tan dilemek ve istemektir. Yani bir kişinin başına gelecek olan hadiselerle ilgili Allah bildirmedikçe bilinmeyeni öğreten İslam dini, bu konuda Allah'tan hayır dilemek ve hayırlı olanı istemek için dua edilir. Bundan sonrası Allah'a tevekkül etmektir. Hadis-i şerifte istihare de evlenilecek kişiyi rüyada görmek için en güzel şekil istihare rüyasıdır. Çünkü istihare eden bir kimse pişmanlık duymaz, istihare Peygamber efendimizin bir sünnetidir. Ümmetine tavsiye ettiği bir dua ve ibadet şeklidir. Şayet, istihare rüyasında bir şey görülmez ise kalbe bakılır. O işi yapmak arzusu varsa, o işe karar verilir. Ancak karar veremeyen bir kimse, birkaç defa daha istihare yapmalıdır. Bu durumda istihare yapmak, geleceği görmek değildir. İstihare, girişilen bir işte Allah'tan hayırlı olanı ifade etmek için yapılır. Bu yönüyle istihare bir çeşit dua şeklidir. İstiharede, hayırlı olanı Gönül'e yatıştırması için Allah'a dua etmektir. Peygamber efendimiz bu konu ile ilgili, istihare namazından sonra kalpten geçen mananın ve oluşan kararlılığın önemli olduğunu bildirmiştir. Diğer bir husus, gerekli şartlar yerine getirildikten sonra gelecek konusunda yapılması gereken Allah'a güvenmektir. Bazen kalpte kararlılık oluşmayıp kararsızlık devam eder ise istihare namazı tekrar kılınır ve Allah'a tekrar dua edilir. Namazdan ve duadan sonra kalpte umulan bir şekilde yatkınlık olursa; Bismillah denir. Aslında gün içerisinde olumlu düşünceler halinde umutlar taşıyan, kalbin kararlılığı içerisinde ve karamsarlık yaşamayan bir kimse, rüyasında mutlu ve umutlu şeyler görür. Bu sırada kılınan namaz ve yapılan dua, kalbin yatıştığı işin hayırlı olmasını Cenab-ı Allah'tan dilemek için sağlar. Çünkü hayırlı olan Cenab-ı Allah'ın takdirindedir.

İstiharede Kahverengi Görmek; İstiharede her rengin bir anlamı vardır. İstiharede kahverengi görmek, uzun yolculuğa işarettir. Genel anlamda iyiye, güzele ve hoşluğa yorumlanır. Aynı zamanda ziyaret yapmak amacıyla gidilecek bir yer olduğu anlamına gelir. Bu yol temiz ve aydınlık bir yoldur. Bu işin önünde hiçbir engel olmadığı gibi muradının olacağını haber verir. Ayrıca mutluluk dolu bir sürecin en büyük işaretçisidir. Dolayısıyla istiharede kahverengi görmek, kişinin işleri çok çabuk olacak demektir. Bu durumda istiharede kahverengi görmek, hangi nesnede veya hangi durumda görülürse görülsün hayra delalet eder. İstihare, şekline ve rengine göre yorumlanır. İstiharede hayırlı olanı istemek için; Allah'ım, bu işimin hakkında hayırlı olacağını yalnız Sen bildiğin için bana doğrusunu göstermeni dilerim. Senin sonsuz kudretine niyaz ediyor ve yardım bekliyorum. Yüce lütfundan ihsan etmeni diliyorum. Muhakkak ki; Senin her şeye gücün yeter. Benim hiçbir şeye gücüm yetmez. Sen her şeyi bilirsin, ben hiçbir şey bilmem. Sen ki, bütün gaybları bilirsin. Allah'ım bu iş benim dinim, yaşamım, işimin akıbeti, dünyam ve ahiretim hakkında hayırlı ise bunu bana nasip eyle. Sonra bu işimde benim için feyiz ve bereket getir. Eğer bu iş benim için dinim, yaşamım, işimin akıbeti, dünyam ve ahiretim ile ilgili hayırlı olmayacaksa bunu benden ve beni bu işimden vazgeçir. Bu hususta gönlümde bir sıkıntı bırakma. Benim için hayırlı olan işimi kolaylaştır. Sonra da beni takdir buyurduğun hayırla hoşnut eyle.

İstiharede Kahverengi Görmek Yorumları

soru

Merve

23 Eylül 2017 Cumartesi

Istiharede evlilik icin yattim şahlanmis kahve rengi at gördüm ne dır anlami

Cevap yaz
cevap

Şanal

30 Ağustos 2018 Perşembe

Merhaba, merve hanım genelde koyu renkleri kötü yorumlarlar ama at görmek muradınıza ereceğiniz anlamda renge çokta yoğunlaşmamak lazım, ama aklınızda soru işareti oluşmuşsa tekrar aradan biraz zaman geçip tekrar istihareye yatabilirsin.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

İstihare Namazı Nasıl Kılınır

İstihare Namazı Nasıl Kılınır

Güncel

İstihareye Nasıl Yatılır?

İstihareye Nasıl Yatılır?

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6