Menü Forumlar Popüler İçerikler Arama
İstihare Namazında Rüya Görülmezse

İstihare Namazında Rüya Görülmezse

İstihare namazında rüya görülmezse, İstihare birçok inanışa göre halk dilinde istenilen dilek veya muradın gerçekleşip gerçekleşmeyeceği veya hayırlı olup olmadığının kararını verebilmek için abdest alınarak uykuya yatma işlemidir. Her dinde faklı şekillerde de olsa bu istihare uykularının amacı hepsinde de aynıdır. Burada önemli olan inanılan dinin gerektirdiği şekilde işlemlerinin yapılmasıdır. Müslümanlıkta istihare namazı abdest alınarak istihare namazına durulması ve kılınması ile namaz sonunda ne için bu namazı kıldığınızı net bir şekilde belirtip dileğiniz çok açık bir şekilde belirtmeniz gerekir.

İstihare namazında rüya görülmemesi ne anlama gelir?


Bu tür namazlardaki rüyalar namaz esnasında dilenen dileğin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği veya hayırlı olup olmadığı hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlar. O yüzdende görülen rüya genellikle uykunun derin saatlerinde meydana gelir. Meydana gelen rüyaların uyanma esnasında gözler açılmadan hatırlanmaya çalışılması ve hatırlandıktan sonra dillendirilmesi gerekir. Böylelikle görülen ve hatırlanan rüya size dileğinizle ilgili bilgileri verir. Eğer ki istihare namazında rüya görülmezse bu namaz esnasında yapılan dileğin ya kararsızlığından ya da inanış eksikliğinden olabilir. Ayrıca dilek net olsa bile bazı kişiler yine de rüya görmezler bu durumda yatmadan önce belirledikleri dileğin oluşmayacağı veya hayırlı olmayacağı kanaati yaygın bir düşüncedir. Aslında her insan rüya görür ama bazen gördüğümüz rüyaları hatırlamayız. Nedeni de rüya görülen saatlerin en derin anlarda oluşmasıdır. Bazen istihare namazında bile rüya gören kişiler hatırlayamadıkları için görmediklerini düşünürler. Aslında dileğinin rüyasını görmüştür ama hatırlayamadığı için olmayacağına inananlarda vardır. Bunların hepsi inandıkları dinin o insanlara bahşettiğini düşündüğü istihare namazı için oluşan düşüncelerdir.

İstihare namazında rüya görülmezse


İstihare namazı yatmadan önce yapılan ve uyku esnasında namazda edilen dileklerin kabul olup olmaması için yatılan istihare uykulardır. Uyumadan önce yapılması ve yatağa girdiğinizde dileğinizi düşünerek yatmanız da uykuda görülecek rüyanın olabilirliğini arttırırsınız. Ancak karışık düşünceler ile uyumak istihare namazını kıldığınız dileği tehlikeye atabilir. Buda uyku esnasında dileğinizle ilgili rüyayı görmenize engel olabilir. O yüzdende istihare namazındaki dileğinizin sonucunu anlamak için odaklanmanın çok önemli olduğunu ortaya koymaktadır. Unutmayın istihare namazlarının arkasına uyku durumunuzda dilediğiniz dileğin akıbetini öğrenirsiniz. İstihare namazında rüya görünmez ise dileğinizdeki içeriğin sizin için hayırlı olmadığı ve bu yüzdende olmayacağı anlamını çıkarabilirsiniz. Böylelikle konu ile ilgili kararınızı verebilirsiniz ya da başka bir gece yeniden aynı dilek ve istek için yeniden istihare namazına durabilirsiniz. Her görülen rüya istihare rüyası olmayabilir. O yüzdende gördüğünüz rüyayı bilen birisine danışmanızda fayda vardır.
Son Güncelleme : 20.01.2024 18:14:45
İstihare Namazında Rüya Görülmezse ile ilgili bu madde bir taslaktır. Madde içeriğini geliştirerek Herkese açık dizin kaynağımıza katkıda bulunabilirsiniz.
Facebook Twitter Pinterest whatsapp
İstihare Namazında Rüya Görülmezse Yorumları
şifre

48 Yorum Yapılmış "İstihare Namazında Rüya Görülmezse"
Ben istihareye yattim evlenmek istedigim kisi hayirlimi diye.iki defa yattim. İlkinde karanlik bi yerde bulusmusuz ikincisindede yan yanayiz ben saate bakiyorum gunduzmus saat birmis ama gokyuzune bakiyorum kara bulutlar goruyorum diyorum saat bir hava neden karanlik diye dusunuyorum ruyamda. Nasil bi yorum cikartmam gerekiyo.
Yaseminnn . 07.08.2017
2 YANITI GÖRÜNTÜLE
İstihbarat namazını kıldım 2 gündür ama rüya görmedim olmuyacak anlamına geli
Gülay Yıldız . 23.12.2017
CEVAP YAZ
MERHABALAR Ben iş değiştirmek niyetiyle bir arkadaşımdan istiareye yatmasını rica ettim. İlk yattığında birşey görmemiş. Gece bir ara uyanmış sonra tekrar uykuya dalmış tekrar. sonra rüyasında bir poşetten kırmızı birşey yediğini, zencilerin üstte namaz kıldığı kendinin aşağıda olduğunu kaşlarının tamamen almış alnı kırmızı bir çocuk ve bir odada iki koyunun olduğunu görmüş. Bu rüyayı yorumlayabilir misiniz?Benim için çok önemli. Şimdiden teşekkürler.
Zeynep . 10.08.2019 15:54:18
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Ben istihare namazı kılıp dileğimi diledim ve uykuya daldım ben şuan nisanliyim ve kayınvalidem için hiç güzel şeyler söylemiyorlar ve ben bu evlilik hakkimda hayırlımi değilmi diye istihare yaptm ve rüyamda heryer simsiyah önünde bı büyük kazan ile çorba dağıtan siyah giyimli sırtı dönük bı kadın vardı heryer simsiyahti herkes siyah giymişti bana bu rüyayı yorumlayabilirmisiniz lütfen çok ihtiyacım var
Fatma . 08.06.2018
CEVAP YAZ
5 gündür istihareye yatıyorum sevdiğim kişi hakkımda hayırlı mı değil mi diye sorunlarımız var 7 yıllık ilişkimi de bitiremiyorum. bu yüzden istihareye yattım ve 5. gün sonunda .çilek gördüm ama bu çilek güzel değildi çürük nasıl kokuyor diye kokluyordum. ısırdım yedim sonra gorunusu güzel değildi. buradan hayırlı olmadıgını mı çıkarmalıyım ?
Nurdan . 06.05.2018
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Ben istihareye ilk yattıgımda beyaz gördum ikinci yatısımda cok farklı seyler gordum.Ustelik aynı sey için yattım.Nasıl yorumlamam gerekir?
Lalkilal . 16.08.2017
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Rüyamda bir ormandayım. Yeşil ağaçlar var. Ağaçların gölgesi nehire yansıyordu.Ruyamın tabirini merak ediyorum.
Elif83 . 10.10.2017
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Benim sorum olacak illaki sabah namazından sonra mı yatılır? Yatsıdan sonra kılıp yatsam olmazmı?
Nurşen Cavuş . 17.06.2017
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Arkadaşlar sizinle bişey paylasmak istiyorum yardimci olursanz çok sevinirim ve duaciniz olurum benle sevgilim bir birrimizi cok seviyoruz ama mutlu olamiyoruz hep kuruyoruz basladk tan sonra iki ay geçti sevgilim istihare namazi kildi ve renk gormedi sonra kldi emin olamadi sonrada kildi ve olumsuz rengi gördü ama brakmadk çok uzuldu uzukduj ondansonra sikintilar basladi ne yapmamz gerekiyo sevwrek ayrilmakmi yoksa teKrardanmi kilmak :((
Recep . 29.01.2018
CEVAP YAZ
Ben kizimin gidecegi okul un hayirli olup olmadigini gormek icin istehareye yattim. Ruyamda koskocaman tabak gibi gunesin isiklar icinde dogdugunu gordum. Bu dogus deniz uzerindeydi fakat telefonum caldi ve uyandim ruyam yarim kaldi. Bu ne anlama geliyor tekrar yatsam mi acaba
Roza . 27.08.2017
CEVAP YAZ
Bende istihareye yattım ama istediğim şekilde rüya göremedim farklı şeyler gördüm inşallah hayırlısı olur
Zeliha Polat . 31.05.2017
CEVAP YAZ
Istıhareye yattım sevdıgım kız için ama hıc birşey gormedım
Kadir . 18.12.2017
CEVAP YAZ
Merhabalar Ben evlenceğin insan için istihareye yattım Daha önce çok denedim ama tatmin edici bir rüya görmedim ama bu son istiharemde baya bir rüya gördüm rüyamda ilk önce yangın çıkıyor akşam hava karanlık sonra kaçışıyoruz kalabalık bir ortam itfaiye çağırıyoruz geliyor biliyorsunuz itfaiye kırmızı olur neyse sonra birden yangın kayboluyor hava aydınlanıyor bir bakıyorum kar yağmış her yer bembeyaz neyse sonra uyanıyorum tekrar uyuduğumda sevdiğim insanla nişan yaptığımızı görüyorum ama hep bir çıle o yanımda deilken bir sürü çıle sıkıntı çekiyorum sonra yanıma geliyor içim huzur doluyor sarılarak ailemizin yanina yüzük takmaya gidiyoruz ama bu kezde sevdiğim adamın daha önce konuştuğu biri geliyor ve bana uzak durmamı onun problemli bir insan olduğunu ve ayrılmamın doğru olduğunu döylüyor bu ruya beni çok korkuttu lütfen yorumlar mısınız anlatcak kimsem yok
Asiye . 14.09.2019 16:36:07
CEVAP YAZ
Benim sevdiğim bi adam var onunla sevgimiz karşılıklı ben onunla hayırlısı ile evlenecek miyim onun için istihareye yattım 5 gece ben renk gormedim ama ilk gece biraz karışıktı ailem telefonumu falan almıştı ama o yine yanimdaydi destek oluyordu bana 3. Gece de halamın bana destek olmasiyla babam yumuşadı bu konuda diger geceler goremedim hic birşey kafam çok karışıktı diye galiba sizce ben bunu neye yormaliyim bana bi yorum yapabilir misiniz
Müjde . 26.09.2018 00:56:26
CEVAP YAZ
Merhabalar ben istihare namazi kildim. Ama ruyayi gormedim sonra surekli uyandim. Aman ruya goremedim falan dedim. Sabah ruya gordum. Hava aydinlandiktan sonra. Boyle koyu giyinen birini gordum surekli pantolonuna bakiyorum. Pantolon bordo beyaz cizgili. Bu da hep koyu pantolon giyiyor dedim. Sonra arkadasimi gordum. Ne guzel yuzu olmus nasil aydinlanmis dedim. Sonra uyandim saat 9 falandi. Nasil bir sey anlamadim yardimci olur musunuz?
Fatma . 21.12.2018 09:41:29
CEVAP YAZ
Merhabalar ben istihare namazi kildim. Ama ruyayi gormedim sonra surekli uyandim. Aman ruya goremedim falan dedim. Sabah ruya gordum. Hava aydinlandiktan sonra. Boyle koyu giyinen birini gordum surekli pantolonuna bakiyorum. Pantolon bordo beyaz cizgili. Bu da hep koyu pantolon giyiyor dedim. Sonra arkadasimi gordum. Ne guzel yuzu olmus nasil aydinlanmis dedim. Sonra uyandim saat 9 falandi. Nasil bir sey anlamadim yardimci olur musunuz?
Fatma . 21.12.2018 09:41:52
CEVAP YAZ
Ben bir sevdigim için yaptim ruyamda alakasiz seyler goruyorum karişik iyi seylerin yaninda mesle bir fare kedide görüyorum kahverengi kapinin sokuluo beyaz koyuldugunu gördüm anlayamdim kalkinca kendimi.ilk gun iyi ikincisinde durgun hissettim ya ruya ile amel olunmaz da insan merak ediyor sevdiginiz var ne unutabiliyorum ne kavusabiliyorum şer mi buyuzden mi olmuyor diye yattim kavusamiyorum heo sorun yaşadım anlamadim
Zeynep . 09.09.2018 01:51:32
CEVAP YAZ
Ben bundan 3 ay öncesin de istahre namazı kıldım sevdiğim kişi ile ilgili okullar yeni açılıyordu biz aynı sınıfa düşüyorduk ve sınıfta hoca bir sebep ile beni suclu sorumlu görüyordu sınıftan dışarıya cıkardı. Yasin de sınıfın içinden bana bakıyordu. Sonra 3 ay sonra yine sevdiğim kişi ile ilgili kalktım bu sefer göremedim. Tekrar 1 gün arayla bir daha kıldım yine göremedim? Ne zaman görebilirim acaba.
Burcu . 13.09.2018 14:32:08
CEVAP YAZ
Merhaba. Ben de sevdiğim kişi hayırlı mi diye istihare namazı ve duası yaptım. İlk gün gördüğüm rüyayi hatırlıyorum. 2 bebeğe bakıyordum. Biri kız biri oğlan. Kız 1.5 yaşlarında erkek daha bikaç aylık. Benim miydiler yoksa ben bakıyor muydum onlara emin değilim. Sonra uyandım içim huzurluydu mutlu uyandım. 2. Ve 3. Gün devam ettim ama karışık şeyler gördüm hep. Bu kişi hayırlı midir
Kübra . 19.11.2018 06:09:27
CEVAP YAZ
Ben niyetlenip ayrılan kız döner mi diye istihareye yattım. İlk gece onu beyaz dondurmadan eriyerek damla damla yerde yüzünü oluşturduğunu gördüm ve gülümsüyordu bana. İkinci gece fırtınalı deniz gördüm dalga kocamandı korkup sudan çıktım ardına deniz masmavi duruldu Hava açtı. Sizce nedir rüyalarımın yorumu
Halil . 24.03.2023 05:07:56
CEVAP YAZ
Ben 5 gündür istihare yapıyorum ilk günlerde yanlıs birşeyler yaptığımı o yuzden ruya görmediğimi dusundum daha sonra ise herseye dıkkat ederek yaptım ancak 5gundur ne bi ruya ne de bı his yok içimde neden boyle oluyor neden ruya göremiyorum? Bunun anlamı niyetimin Hayırsız olmasına Mı İsaret yoksa?
Esra . 28.03.2019 12:58:03
CEVAP YAZ
Ben 11.sinifim. sayisaldan tmye gecmek istiyorum ama hangisi daha hayirli tam emin kalamadigimdan kildim. Ilk ruyami hatirlayamadim. Ikinci defa kildigimda tm sinifindan biriyle konusurken buldum kendimi. Yabanci biri gelip bize ayni sinifta misiniz demisti bende hayir demistim meali nedir ki
Asli . 07.11.2018 21:11:18
CEVAP YAZ
Bende iki uc defa yattim bisey gormedim ancak kalbim cok ferahti. Bide dun deniyeyim dedim gece yattim kopek gordum yol vardi kopek hizlica geliyordu.konusuyordu ayni zamandada uzak durun isiririm tek ben degildim cok kisi vardi ben yere dustum kopek hizlica gitti
Kubra . 04.10.2017
CEVAP YAZ
Kardeşlerim istihare namazını kılınca rüya görmek şart değildir yapacağın şey eğer hayırlıysa kolaylaşır.eğer şerse zorlaşır duanın manasını okuyun anlarsınız. Çünkü duada eğer hayırlıysa bana rüyamda göster demiyor kolaylaştır yada uzaklaştır diyor
Um Abdurrahman . 05.02.2018
CEVAP YAZ
Ben 1 haftadan fazladır 3 yıllık ilişkim için istihare kıldım . İlk kılışımda , ilk gece rüyamda beyaz ve kırmızı renk gördüm ondan sonra hiç sevgilim hakkında rüya görmedim . Anlamı nedir acaba, benim hakkımda hayırlı mı değil mi ?
Berfin . 17.04.2023 04:38:11
CEVAP YAZ
Selamun Aleykum ben 3 gece istihareye yattım bir kız için ama hiç birşey görmedim acaba bu benim için ne anlam ifade ediyor? Çünkü daha önce 1 kız ve 1 is için istihareye yattiginda rüya görmüştüm, yardımcı olursanız sevinirim
Serdar Can . 10.09.2018 06:31:21
CEVAP YAZ
Merhaba Ben gece istiare namazi kılıp yattım kar gördüm ve yesil yorgan üzerinde uyuduğumu gördüm ama gece 4 gibi uyandım ve tekrar abdest alıp kılabilir miyim istiare gün içerisinde tekrar kılınır mi
Ayşe . 04.01.2020 04:08:49
CEVAP YAZ
Namaza yattığım ilk 1.ci gün telefonda bana mesaj yazan birini gördüm 2 .ci gün eşimin sırtı dönük gördüm 3 .ÇÜ gün alakasız bir rüya gördüm diğer günlerde hiç bir şey görmedim yorum yaparmisiniz
Fdtma . 21.06.2023 09:18:30
CEVAP YAZ
Gece yattığımda bir rüya gördüm emin değilim ama. Uyandığımda bağırarak yeşil diye kekeliyordum. Gerçek olup olmadığınıda bilmiyorum rüyam buda olabilir. Ama yeşil diye bağırıyordum.
Rana . 01.06.2018
CEVAP YAZ
Merhabalar ben ciddi oldugum sevgilim için istihare namazina yattim ama rüyamda başkasinin beni istemeye geldiğini gördüm onunla alakali birsey görmedim bunun anlami nedir
Tülin . 31.05.2018
CEVAP YAZ
Ben ilk istihare ye yattığımda beyaz gelinlik gördüm birde arkadaşımız bize meyve ve çikolata getirdi.daha sonra sevdiğim oğlanın ensesinden öptum ne anlama geliyor
E . 19.10.2018 08:16:44
CEVAP YAZ
Ben istihare de bebek gördüm yiğenim bize gelmişti uzakta yaşıyorlar ismi Ravza bize geldiğinde herkes çok mutlu olur evde bayram havası olur nasıl yorumlayabilirim
Dilek . 08.11.2019 06:15:04
CEVAP YAZ
Ben iki kere istihareye uyudum ikinci uyuduğunda ruya gormedim ama kalktığımda kalbime bıçak saplıyolarmış gibi bi acıyla uyandım ne anlama geliyor
Merve . 07.09.2017
CEVAP YAZ
Rüya görülmezse istihareden sonraki günlerde dilenilen konu ile ilgili olayların gidişatı da olayın hayır ya da şer olduğu ile ilgili yol gösterir
Zeynep . 17.10.2017
CEVAP YAZ
Yanlış anlatıyorsunuz yok rüyaya odaklanacakmışsın RÜYA İLE AMEL EDİLMEZ.İSTİHARE DE RÜYAYA BAKILMAZ KALPDE HİSSE BAKILIR YANILTMAYIN İNSANALRI
Yunus Yılmaz . 07.09.2017
CEVAP YAZ
Istihare namazını 2.kez kıldım ve hıc bisey hatırlamıyorum rüya gördüğümü hatirliyorum ama ne gördüğümü hatırlamıyorum ne yapmam gerekir ?
Mrvmyy . 08.05.2019 11:46:18
CEVAP YAZ
3 gündür istihareye yatıyorum fakat ne gördüğümü hatırlamıyorum ama uyandığımda içim gayet ferah oluyor ne anlama geliyor??
Ayşe . 09.04.2019 08:28:37
CEVAP YAZ
Benim erkek arkadaşım var ailem istemiyor istihareye yattım rüyamda erkek arkadaşımın evine tanismaya gidiyoruz diye gördüm
Reyhan . 22.12.2018 10:52:26
CEVAP YAZ
bu bilgi islam açısından eksiktir. Rüya görme şartı yoktur konuyla ilgili hadisleri gerekli kaynaklardan okuyunuz.
Muhammet Musa Türkmen . 24.05.2017
CEVAP YAZ
Ben 4 gündür istihare namazı kılıyorum rüyada görüyorum ama gördüğüm rüyaları hatırlamıyorum yorumlarmısınız.
Gizli . 20.09.2018 01:31:55
CEVAP YAZ
In se Allah bu gun Istihare uykusuna yatmak istiyorum .Diledigim dilekin qarsiligin gorurum In Se Allah.Amin
Gultekin . 20.04.2017
CEVAP YAZ
MERHABA İSTİHAREYE YATTIM RÜYAMDA YEŞİL GİBİ GÜZEL BİR RENKTE PPAĞAN GÖRDÜM SİZCE HAYIRLIMIDIR
Derya . 21.11.2018 10:52:06
CEVAP YAZ
3 gündür istihareye yatiyorum ama sabah kalkinca rüyamı hatirlamiyorum.Ne anlama gelir.
Ali Kacar . 13.07.2018
CEVAP YAZ
Yağmurlu karanlık bir gecede bi kaza anını gördüm bide o kazada yangın çıktığını gördüm
Gülcan . 09.10.2017
CEVAP YAZ
Ben üçgün istihareye yattın ama rüya görmedin olmuyacak anlamına geliyormu
Zeynep . 03.10.2018 22:44:45
CEVAP YAZ
Ben istihare namazında 2 3 sayıları gördüm ne anlama geliyor
Ayşe . 23.12.2018 10:50:04
CEVAP YAZ
Kadir duasi gormek istaharede ne anlam tasir
Asiye . 15.07.2018
CEVAP YAZ
2 aydır istihare namazı kılıyorum
Enes . 30.12.2021 01:25:11
CEVAP YAZ
İstihare Duası
İstihare Duası
İstihare duası, sonucuhayır ve iyi olduğu tam anlamıyla bilinmeyen durumlarda, Allah'tan hayır olanı göstermesi için edilen bir duadır. Eğer, kişi namazını kılamayacak halde ise sadece duasını okuyup rüyaya yatabilir. Burada makbul görülen duadır. Şü...
İstiharede Renkler
İstiharede Renkler
İstiharede renkler, Hemen herkesin gördüğü hayal dünyasında yaşam kesiti olarak bilinir rüyalar. Bu hayal dünyasında gördüğümüz objeler ve değişik senaryolar bizim mevcut psikolojimiz ile ilgili ipuçları vermektedir. Doğal olarak bu hayal dünyasının ...
İstihare Namazı Hangi Günler Kılınır
İstihare Namazı Hangi Günler Kılınır
İstihare Namazı Hangi Günler Kılınır; her insan, yapacağı veya olacak bir işin kendisi hakkında hayırlı olup olmadığını öğrenmek ya da en azından bir işaret görmek ister. İşte bu konuda Resulullah Efendimiz (S. A. V.) ashabına, dolayısıyla bizlere is...
İstihare Rüyası
İstihare Rüyası
İstihare rüyası, gelecek hakkında bilgi almak için, iyi bir niyetle, bilinmeyenleri öğrenmek, girişilecek yeni bir işin hakkında hayırlı olup olmadığını anlamak için, niyet edilen şeylerin hayrını öğrenmek için ilahi makamlardan dua yoluyla yardım is...
İstiharede Beyaz Görmek
İstiharede Beyaz Görmek
Rüyalarda beyaz ve yeşil görmek hepimizin bildiği gibi hayra işarettir. İstiharede beyaz görmek de aynı şekilde hayra işaret olarak yorumlanır. İstihare yapmak Peygamber efendimiz (Sav.)'inde hadislerinde söz ettiği gibi dinimizde önemli bir yeri ola...
İstihare Rüya Yorumları
İstihare Rüya Yorumları
İstihare rüya yorumları, Kişinin gördüğü rüyanın şekline ve rengine bakarak ve bunlara dayanarak yapılır ve daha sonra kişinin isteğine bırakılır. İstihare Allah'tan hayır dilemektir. Yani rüyada görülen hayırlı olup olmadığını anlamak için Allah'a y...
İstiharede Yeşil Görmek
İstiharede Yeşil Görmek
İstiharede Yeşil Görmek, Manası itibari ile Allah'tan hayır talep etmek demektir. Yani istiharede görülen bir işin iyi mi, kötü mü olduğunu, anlamak için Allah'tan dilemek ve istemektir. İnsanın başına gelecek hadiselerin, Allah bildirmedikçe bilinem...
İstihareye Nasıl Yatılır
İstihareye Nasıl Yatılır
İstihareye Nasıl Yatılır, bir iş, bir olayın kişi hakkında hayırlı olup olmadığını anlaması için kişinin iki rekât namaz kılıp sonra da bu olay ile ilgili dua ederek uykuya yatmasına istihareye yatmak adı verilmektedir. Kelime anlamı olarak istihare ...
İstihare Rüyasında Mavi Görmek
İstihare Rüyasında Mavi Görmek
İstihare rüyasında mavi görmek, istihare olmasını istediğimiz olayların ve işlerin kişi için hayırlı olup olmaması için namaz kılınıp, istihare duası edilip kıbleye dönük olarak uyuma durumudur. İstihare kişi için istenilen niyetin hayırlı olup olmad...
İstihare Namazı Duası
İstihare Namazı Duası
İstihare namazı duası, namaz kılındıktan sonra okunur. Namazı kılmak için öncelikle tövbe ederek, gusül abdesti alınması gerekir. Guslün ardından, "İstihareye niyet ediyorum" deyip, iki rekât namaz kılınır. Namazın birinci rekâtında Fatiha ve Kafirun...
Kuran İstiharesi
Kuran İstiharesi
Kuran istiharesi; istihare türlerinden en yaygın olanıdır kur'an-ı kerim ile istihare etmek. Peki istihare nedir? Öncelikle onu açıklayalım daha sonra kuran ile nasıl yapılır onu anlatalım. İstihare; halkımızın inanışına göre, yapılacak bir işin hayı...
İstihare Rüyasında Sarı Görmek
İstihare Rüyasında Sarı Görmek
İstihare Rüyasında Sarı Görmek, İstihare rüyası, iyi niyetle gelecek hakkında bilgi almak, bilinmeyenleri öğrenmek, girişilecek yeni bir işin kişi hakkında hayırlı olup olmadığını anlamak için dua yoluyla Allah'tan yardım isteyip bu amaçla görülen rü...

 

İstihare Duası
İstiharede Renkler
İstihare Namazında Rüya Görülmezse
İstihare Namazı Hangi Günler Kılınır
İstihare Rüyası
İstiharede Beyaz Görmek
İstihare Rüya Yorumları
İstiharede Yeşil Görmek
İstihareye Nasıl Yatılır
İstihare Rüyasında Mavi Görmek
İstihare Namazı Duası
Kuran İstiharesi
İstihare Rüyasında Sarı Görmek
İstiharede Kırmızı Görmek
İstihare Rüyasında Siyah Görmek
İstihare Duası Nasıl Yapılır
Evlilik İçin İstihare
İstihare Rüyasında Beyaz Görmek
İstihare Namazı İçin Gusül Şart Mıdır
İstihare Rüyasında Pembe Görmek
İstihare Rüyasında Sevdiğini Görmek
İstihare Rüyasında Su Görmek
İstihare Rüyasında Bebek Görmek
İstiharede Kahverengi Görmek
İstihare Rüyasında Deniz Görmek
İstihare Rüyasında Kalabalık Görmek
İstihare Nedir
İstihare Namazı Niyeti
İstihare Rüyasında Yeşil Görmek
İstiharede Gri Renk Görmek
Popüler İçerik
İstiharede Kırmızı Görmek
İstiharede Kırmızı Görmek
İstiharede Kırmızı Görmek, istihare namazı kılındıktan sonra dua edilir ve uykuya dalınır. Rüyada görülen renkler ise rüyanın iyi veya kötüye işaret e...
İstihare Rüyasında Siyah Görmek
İstihare Rüyasında Siyah Görmek
İstihare Rüyasında Siyah Görmek, istihare rüyası kişinin niyet ederek yattığı ve renk, nesne, varlıkları gördüğü rüyalardan birsidir. Bazen kişi ilk i...
İstihare Duası Nasıl Yapılır
İstihare Duası Nasıl Yapılır
İstihare duası nasıl yapılır, istihare olmasını istediğimiz olayların ve işlerin hayırlı sonuçlanıp sonuçlanmadığı konusunda, Allahtan hayırlısını ist...
Evlilik İçin İstihare
Evlilik İçin İstihare
Evlililik için istihare: Evlilik için yapılan istihare namazları ve duaları yüzyıllardır ve günümüzde halk arasında oldukça önemli bir yere sahiptir. ...
İstihare Rüyasında Beyaz Görmek
İstihare Rüyasında Beyaz Görmek
İstihare Rüyasında Beyaz Görmek, istihare rüyasında ya da normal gördüğümüz rüyalarda yeşil ve beyaz renk her zaman hayır olarak yorumlanmaktadır. Rüy...
İstihare Namazı İçin Gusül Şart Mıdır
İstihare Namazı İçin Gusül Şart Mıdır
İstihare namazı için gusül şart mıdır, İstihare namazı Allah' tan dileklerinizin kabul olması için huzuruna çıktığınız bir yöntemdir. İnanışların geti...
Popüler İçerik Son Forum Konuları Yardım Sayfaları  
İstihare Duası
İstiharede Renkler
İstihare Namazında Rüya Görülmezse
İstihare Namazı Hangi Günler Kılınır
İstihare Rüyası
Istihare Rüyasında Otobüs Beklediğimi Gördüm
İstihare Lütfen Cevaplayın
İstiharede Yeşil Yılan Görmek
Uyuanip Yine Uyumak
İstihare Rüyasın Da Polis Görmek
Gizlilik Politikası
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Son Forum Konuları
Istihare Rüyasında Otobüs Beklediğimi Gördüm
İstihare Lütfen Cevaplayın
İstiharede Yeşil Yılan Görmek
Uyuanip Yine Uyumak
İstihare Rüyasın Da Polis Görmek
Yardım Sayfaları
Gizlilik Politikası
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Sitede yer alan haber ve içeriklerin tüm hakları saklıdır ve buradaki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. Buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.
Ocak - 2024