İstihare Rüyasında Yeşil Görmek Ne Anlama Gelir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

İstihare Rüyasında Yeşil Görmek Ne Anlama Gelir?

İstihare Rüyasında Yeşil Görmek, Manası itibari ile Allah'tan hayır talep etmek demektir. Yani istihare rüyasında görülen bir işin iyi mi, kötü mü olduğunu, anlamak için Allah'a dua etmek ve istemektir. İnsanın başına gelebilecek hadiselerin, Allah bildirmedikçe bilinemeyeceği öğretilen İslam dinin de bu konuda Allah'tan hayır umduğumuzu ve hayırlı olanlara gönlümüzü yatıştırması için dua ederiz. Bundan sonrası artık Allah'a tevekküldür. Hadis-i şerifte istihare rüyasında da evleneceğiniz kişiyi rüyada görmek için en güzel yol istihare rüyalarıdır. İstihare eden kimse zarar görmez, istihare eden pişmanlık duymaz ve istihare Peygamberimizin bir sünnetidir. Ümmetine tavsiye ettiği bir dua ve ibadettir. İstihare gerçeği ile ilgili medyada anlatılan Erbakan'ın kızı İstihare rüyası sayesinde evleneceği eşini rüyasında görmüş ve bir gün ABD yolculuğunda uçağa bindiğinde bu kişiyle karşılaştığını ve inanamadığını ve daha sonra da evlendiklerini uzun uzun anlatmıştır. Esasen bu gibi önemli konularda evlenmeden önce birkaç defa istihare edilmeli, Hak Teâlâ'ya sığınmalıdır. Nefsin ve kötü kişilerin araya girmesinden korunması için, Allah'a yalvarmalıdır. Hadis-i şerifte der ki, sen sorunu sor Allah sana bir şekilde cevabı iletecektir. Şayet 7 gece usulüne uygun istihare yapılmasına rağmen kişi rüyasında görmüyor ise ya konuya tam vakıf olmuyordur ya da henüz sorunun cevabını görmek kişi için hayırlı değildir. Bunu uyumadan önce defalarca tekrar edin, içtenlikle niyet edin ve öyle uykuya geçin.

Her rengin istihare rüyasında bir anlamı vardır; İstihare Rüyasında Yeşil Görmek, görülen renk berrak ve güzelse anlamı da o kadar iyiliğe yorulur. Beyaz renk, ferahlığa ve mutluluğa, sarı renk hastalığa, mavi renk, ümide, yeşil renk kişinin dininin kuvvetine, mor renk şüpheye, kırmızı renk aşka ve sevdaya, pembe renk genç kızlığa ve ümide, siyah renk mutsuzluğa ve kedere, kahverengi uzun seyahate işarettir. Renklerle görülecek rüya, rüyanın şekline ve rengine göre bu maddelere dayanılarak yorum getirilir. Daha sonra da kişinin isteğine bırakmak gerekir.

Namazı kılındıktan sonra duası yapılan, uykuda, istihare rüyasında beyaz ya da yeşil renkleri görmek hayra, yani şahsın istiharede kendi adına niyet ettiği şeyin hayırlı olduğunu gösterir. Siyah ya da kırmızı renkler görmek ise şerre işarettir, yani kişinin istiharede kendisi adına niyet ettiği şeyin kendisi için hayırsız olduğunu gösterir. Eğer kişi 7 gün boyunca Rüya görmezse kişinin kalbine bırakılır.

İstihare Rüyasında Yeşil Görmek Yorumları

soru

kadir

16 Temmuz 2017 Pazar

İstihare rüyasına yattm sabah kalkcnca anlaslr bi rüya görmediğimin farkına vardım ve snra öğlen tekrar uyudum ölmüş nenemi yeşil elbiseyle gördüm bana el salliyirdu

Cevap yaz
cevap

Olgunay

30 Ağustos 2018 Perşembe

Yeşil renk görmek çok güzeldir herkesin istediği türden bir rüyadır. Sakın korkmayın güzel günleri simgeler yeşil renk. ölü birini görmekse çok güzel şeylere delalettir. İş yerinde mevkinizin yükseleceği, başarı üstüne başarı kazanacağınıza işarettir. Gördüğünüz kişinin yüzünde tebessüm varsa uzun süredir beklediğiniz bir haberin güzel olarak sonuçlanmasın işarettir.

soru

Aliye

06 Ekim 2017 Cuma

Ruyada yeşil elbise giymistim.

Cevap yaz
cevap

Baybaş

19 Eylül 2018 Çarşamba

Merhaba, aliye hanım yeşil görmek iyiye yorumlanır. Rüyanız hayırlara vesile olsun.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

İstihare Duası Türkçe

İstihare Duası Türkçe

Haber Bülteni

Popüler İçerik

İstihare Rüyasında Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

İstihare Rüyasında Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

İstihare Rüyasında Sevdiğini Görmek Ne Anlama Gelir?

İstihare Rüyasında Sevdiğini Görmek Ne Anlama Gelir?

İstihare Namazı Duası

İstihare Namazı Duası

Kuran İstiharesi Niyeti ve Şekli

Kuran İstiharesi Niyeti ve Şekli

İstihare Namazı Hangi Günler Kılınır?

İstihare Namazı Hangi Günler Kılınır?

Güncel

İstihareye Nasıl Yatılır?

İstihareye Nasıl Yatılır?

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6