İstihare Rüyasında Mavi Görmek Ne Anlama Gelir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

İstihare Rüyasında Mavi Görmek Ne Anlama Gelir?

İstihare rüyasında mavi görmek, istihare olmasını istediğimiz olayların ve işlerin kişi için hayırlı olup olmaması için namaz kılınıp, istihare duası edilip kıbleye dönük olarak uyuma durumudur. İstihare kişi için istenilen niyetin hayırlı olup olmadığını istihare rüyasında Allah tarafından gösterilir. İstihare kişinin iş, evlilik, çocuk ve istenilen niyetler için dua edilip niyet edilme şeklidir. İstiharede olan her olayın, durumun ve rengin bir anlamı vardır ve hepsi ayrı bir anlam taşır.

İstihare rüyasında mavi renk görmek, hayır olarak yorumlanır. Niyet eden ve dilek tutan kişinin duaları ve niyeti kabul olacağı anlamına gelir. İstihare rüyasında mavi renk görmek, kişi için edilen niyetteki iş, evlilik ve çocuğun kişi için hayırlı olacağı ve niyet eden kişiye hayırlı olacak olan bu rüya bereket anlamına gelir.

İstihare rüyası bir ibadet şekli olarak bilinir. Niyet eden ve bu rüyayı görmek isteyen kişi abdest alıp namaz kılması ve ardından istihare duasını okuması gerekir. Istihare rüyasında mavi görmek, gören kişinin temiz kalpli ve iyi niyetli bir insan olduğuna işarettir. Allah tarafından gösterilen bu rüya insanlar için büyük anlam taşır. İstihare rüyasında mavi gören kişi çok şanslı ve bahtı açık biri olduğunu gösterir. İstihare rüyasında mavi gören kişi, hasta ise hastalıktan kurtulup şifa bulacağı, evlenecek ise o kişinin hayırlı bir eş olacağı, fakir ise kısa sürede iyi bir iş kurup zengin olacağı, hamile ise çocuğun hayırlı bir evlat olacağı anlamları taşır. İstihare rüyasında mavi görmek mutluluk ve sevinç anlamlarına gelir.

İstiharede rüyasında mavi renk gören kişi kısa sürede büyük mutluluklar taşıyacağı ve tüm dilek, niyet ve duaların kişi için hayırlı olup o kişiye şans getireceği anlamı taşır. İrtibata rüyasında mavi renk oldukça önem taşır ve kişiyi rahatlatır. İstihare rüyasında mavi renk gören kişinin enerjisi oldukça yüksektir. İstihare rüyasında mavi renk gören kişi uzun ve sağlıklı bir ömür geçireceği, eski alimler tarafından söylenmiştir.

İstihare rüyasında mavi renk gören kişi ne yapmalı; böylesine güzel ve anlamlı bir rüya her insana nasip olmaz. İstihare rüyasında, mavi renk gören kişi öncelikle Allah'a şükredip bol bol dua edilmelidir. Ardından Allah rızası için şükür namazı kılıp, yasin süresini okumak gerekir.

İstihare rüyasında mavi renk gören kişi, Allah rızası için pazartesi ve cuma günleri 3 hafta oruç tutması gerekir. Tutulan bu oruç, böylesine hayırlı ve güzel bir rüya için Allah'a şükür etmek için tutulur. İstihare rüyasını 7 gün sürdürüp bol bol dua edilmesi gerekir.

İstihare Rüyasında Mavi Görmek Yorumları

soru

Hatice

24 Eylül 2017 Pazar

Bn istahare namazı kıldım bir erkek için mavi termus un içinde şu veriyor dum sonra komşumuz a verip şu termus u alttan şu döküyor du az bişey sonra bi yabancı birbirine sarıldı lar tren vagonu vardı yan tarafta gri renkti sonra üst geçit tren den yerde kirli su birikintisi gördüm evde çek yatın içine bir şey katıyor dum kardeşim siyah küçük telefonu katıyor du bn çıkarıyor dum o katıyor du ve de katmisti yorum yaparsanız sevinirim

Cevap yaz
cevap

Esra

25 Eylül 2018 Salı

Rüyada kirli siyah, gri ve mavi renkte su görmek birçok bakımdan rüyayı gören kimse için başına bazı sıkıntıların geleceğine yorumlanmaktadır. Normalde siyaha yakın gri renkler görmek olumsuz sonuçların oluşabileceği şeklinde yorumlanmaktadır. Ancak başta ifade ettiğiniz mavi renkteki su görmek ise dilek ve isteklerinin yerine geleceğine delalet eder. Hakkınızda hayırlısı olsun.

soru

Zeynep

12 Aralık 2018 Çarşamba

Ben çocuk için istihareye yattım. Hamile değilim ancak kalıp kalmamak konusunda karışık duygular içindeyim. Bu sebeple hangisi benim için hayırlı diye istihareye yattım. Ancak ilk kez yaptığım için mi bilmiyorum çok tedirgin uyudum ve bi ara uykuya daldığımda petrol mavisi tshirtlü kıvırcık saçlı(ama net hatırlamıyorum) bir kızı arkadan gördüm. Yalnızca omuzları ve ensesine dökülen kıvırcık saçları vardı. Sonra sıçrayarak uyandım. Bu rüyanın anlamı ne olabilir?

Cevap yaz

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

İstihare Duası Türkçe

İstihare Duası Türkçe

Haber Bülteni

Popüler İçerik

İstiharede Gece Görmenin Anla mı?

İstiharede Gece Görmenin Anla mı?

İstiharede Beyaz Görmek Rüya Yorumu ve Anlamı

İstiharede Beyaz Görmek Rüya Yorumu ve Anlamı

İstihare Namazı Nasıl Kılınır? Duası Nasıl Yapılır?

İstihare Namazı Nasıl Kılınır? Duası Nasıl Yapılır?

İstiharede Gri Renk Görmek Ne Anlama Gelir?

İstiharede Gri Renk Görmek Ne Anlama Gelir?

İstiharede Gelinlik Görmenin Anlamı

İstiharede Gelinlik Görmenin Anlamı

Güncel

İstiharede Bebek Görmenin Anlamı

İstiharede Bebek Görmenin Anlamı

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6