İstihare Rüyasında Kar Görmek Ne Anlama Gelir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

İstihare Rüyasında Kar Görmek Ne Anlama Gelir?

İstihare Rüyasında Kar Görmek, genellikle hayırlı yorumlanır. İstihare rüyası, kişinin bir niyet ya da bir dilek ile aradığı sorusunun cevabını ilahi yoldan almak için duasını yaparak yatılan rüyalardır. Bu rüyalar elbette ki ilahi anlam taşıyan ve soruların cevabını direk olarak veren rüyalar değildir. İstihare rüyasında görülenler kişinin niyetine ve ameline göre değişiklik gösterse de büyük İslam alimlerinin yaptığı rüya tabirleri ile yakın olarak anlamlandırmak mümkün olur.


İstihare Rüyasında Kar Görmek Ne Anlama Gelir?


İstihare rüyasında kar görmek genelde olumlu tabir edilir. Evlilik niyeti ile yatılan istihare rüyasında kar gören kişinin, zor bir yoldan da olsa doğru insanla evlilik yapacağı ve türlü zorluklar atlatarak mutluluğu bulacağına delalet eder. Beyaz kar içinde leke görmek kişinin eşi ya da eş adayı ile ilgili bir kötü haber alacağına işaret eder. Karın eriyor olarak görünmesi, evliliğin sorunları olacağına ve karı koca kavgalarına veya evlilik öncesinde ise yapılacak evliliğin hayırlı olmayacağına işaret eder.

İstihare rüyasında kar görmek, eğer mevsimsiz ise yani etraf bahar ya da yaz ayı gibi görünürken rüyada kar varsa, yapılacak işin yolunda gitmeyeceğine bozulacağına zamanının doğru olmadığına işaret eder. Bu dönemde iş kuracak ya da evlilik yapılacak ise zamanının yanlış olduğu ve iyi sonuçlanmayacağına işaret eder. Üzerine kar yağdığını gören kimsenin uzun yola çıkacağına veya kar da ayak izi bıraktığını gören kişinin bulunduğu yere yerleşeceğine işarettir. Kar içinde uyuduğunu gören kişi büyük bir gaflet içinde demektir. Etrafında kendi kötülüğü için çalışan düşmanları olduğuna ve kişinin bunun farkında olmadığına hatta düşmanlarının çok yakında olduğuna işaret eder.

İstihare rüyasında kar görmek, ev içinde kar görmek eve bela geleceğine eğer devlet veya adalet ile ilgili niyetle yatılmış ise üzerine iftira atılacağına işaret eder. İstiharede kar içinde yürümek temiz aydınlık bir yolda ilerlemeye işarettir. Evliliklerin ve kurulacak işlerin hayırlı olacağına, beklemediği bir yerden menfaat göreceğine veya paraya sıkışan birinin ummadığı bir yerden menfaat göreceğine işarettir. Hapishanede tutuklu olan ya da üzerine atılı iftira ile boğuşanların istiharede kar görmesi tahliye olacaklarına veya üzerindeki iftiralardan kurtulacağına işaret eder. Kişi üzerindeki karları rüyasında temizliyor ise tüm iftiralardan arınacak tüm suçlarından günahlarından bağışlanacak demektir.

İstihare Rüyasında Kar Görmek Yorumları

soru

Gülhan

19 Şubat 2018 Pazartesi

Kaynakların evinin önündeyım eşimin amcası arabasıile geliyor arabanın üzerinde kar var ne anlama geliyor

Cevap yaz
cevap

Merzuk

07 Eylül 2018 Cuma

Merhaba Rüyanızda kar görmek her şeyin çok iyiye gideceğinin habercisi bolluğa berekete işaret ediyor ve iyi günlere yelken açacaksınız inşaallah işleriniz güçlerinizde çok iyi olucak ve ailenizle aranız daha iyiye gidecek iyi günler dileğimle

cevap

Ersevim

05 Eylül 2018 Çarşamba

Merhaba, gülhan hanım beyaz görmek oldukça iyiye yorumlanır. Kar görmek bolluk bereket demektir.

soru

Hatice

11 Eylül 2017 Pazartesi

İyi günler bende istiharede yeşillik ve karı aynı anda gördüm iyiyemi işaret

Cevap yaz
cevap

Sabit

28 Ağustos 2018 Salı

Ayrı ayrı yorumladığında yeşillik ve baharı görmeniz içinizin rahatlayacağına ve sorunlarınızın ortadan kalkacağına delalet eder. Aynı şekilde kar görülmesi de temizlik ve berekete yorumlanmaktadır. İstihare rüyasında her ikisini birlikte görmeniz de aynı şekilde olumlu şeylerin yaşanacağına ve feraha kavuşacağınıza yorumlanabilir.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

İstihare Namazı Duası

İstihare Namazı Duası

Güncel

İstiharede Kırmızı Görmek Ne Anlama Gelir?

İstiharede Kırmızı Görmek Ne Anlama Gelir?

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6