İstihare Rüyasında Sevdiğini Görmek Ne Anlama Gelir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

İstihare Rüyasında Sevdiğini Görmek Ne Anlama Gelir?

İstihare Rüyasında Sevdiğini Görmek, rüyada sevdiğin kişiyi görmek, sevgili görmek, rüyada âşık olduğun kişiyi görmek erkek veya bekar kızlar için yeni bir tanışmaya işarettir. İnsanların rüyalarında eski sevgililerini görmesi ise uzun süredir ödemediği bir borçtan ötürü sıkıntı yaşayacağının bir göstergesidir. Evli kişilerin rüyalarında eski sevgililerini görmesi, aile içinde olan bir tartışmanın huzursuzluk meydana getirmesinden ötürü bu durum şer olarak nitelendirilir.

Rüyada sevgili görmek, güler yüzlü ise o kişiden iyi haberler alacağınıza, asık suratlı ve sinirli ise o kişiyle tartışma yaşayacağınıza yorumlanır. Sevgiliniz ile gezmek mutlu olacağınıza, kavga etmek ise evleneceğinizin habercisidir. Rüyada âşık olduğunu görmek, doğru yolda mesafe kaydedebilmek için çaba sarf etmeye, sevgilisine kavuşan bir aşığı görmek fayda elde edeceğinize, birisinin size âşık olduğunu görmek size âşık olan kişiye faydalı olacağınız anlamına gelir.


İslama göre rüya üç çeşittir

  • Salih Rüya
  • Şeytani Rüya
  • İnsanların yaşadıklarının Etkisiyle Gördüğü Rüyalar
İstihare Rüyasında Sevdiğini Görmek, her ne kadar geleceğe dair birçok işaret taşısa da geçmiş de yapılan bazı yanlışlıklardan ötürü bu rüyalar görülüyor olabilir. Mesela kişi daha önceden sevdiği kişiye bunu söylemediyse ve artık sevdiği kişiyle görüşme fırsatı yoksa bu konu hakkında derin üzüntü ve pişmanlık yaşayacağından gördüğü rüyalarda bunun etkisinde gelişecektir. Dolayısıyla bu kişi rüyalarında sevdiği kişiyi görecek ama onunla tanışmak veya evlenmek için değil ona hissettiklerini aktaramamanın pişmanlığını yaşayacaktır.

İstihare Rüyasında Sevdiğini Görmek Yorumları

soru

Òzlem

29 Temmuz 2017 Cumartesi

Benim evli bir insanla bir ilişkim var ben evlendim ayrildim ve karisiyla sadece belediye nikahi var aralarinda duygusal hiç bir bag kalmamiş biz ciddi dusunuyoruz babam karşi bu duruma ben istihare namazini kilip hayirlisini isteyip yattim ve rutamda sevdiyim adamla babamin iyi anlaştigini gordum hocam anlami nedir

Cevap yaz
cevap

Gelincik

27 Ağustos 2018 Pazartesi

Merhaba, öncelikle sana şunu söylemeliyim ki yaptığınız çok yanlış. Duygusal bağ kalmadı diyosun ama adam hâlâ evli Madem ciddi düşünüyo senle, niye hâlâ boşanmamış. O adamın karısının yerinde olmayı istermiydin ya da senin çocuğunun o kadının yerinde olmasını? Bide bu açıdan bak. Rüyanın şeytandan olduğunu söyleyebilirim. Sen babanı dinle. Selametle.

soru

beren

24 Nisan 2017 Pazartesi

Ben sevdigim kisi hakkimda hayirlimi diye istihareye yattim.once yemyesil bi alanda koyunlarin arasindaydim.sonra ordan cikip bembeyaz karlarin buzun arasina gidiyordum.orda beyaz bi arabaya biniyordum.bakiyordum birden hamile oldugumu goruyordum.araba hizlica gidiyordu bende allaha yalvariyordum ne olur bebegime bisey olmasin diye.birden iniyordum sevdigik adamda ordaydi.o bizim bebegimiz diyordu.dogum yapiyordum bebegimi aliyordum koluma.acaba hayirlimi bu ruyam.biri yorum yapabilir mi

Cevap yaz
cevap

Ceren Gür

06 Eylül 2018 Perşembe

Beren hanım istihare sonrasında görmüş olduğunuz rüya hayırlara işaret olur inşallah. İstihare sonrası yeşil ve beyaz renklerin görülmezi gelecek güzel günlerin habercisi niteliğindedir. Rüyada evliliğe niyetlendiğiniz kişinin sizin ve aileniz açısından hayırlı olduğu durumu ortaya istihare sonrası çıkmaktadır. Böylesi bir rüyaya mazhar olduğunuz için Allaha şükür duası etmelisiniz.

soru

Ahmet

06 Eylül 2017 Çarşamba

Rüyamda askerdeki komutanlarimi gördüm birde cenaze gördum istihare yatmisdim yorumlarmisiniz

Cevap yaz
cevap

Özgüneş

06 Eylül 2018 Perşembe

sevgili kardeşim ahmet bazı insanların rüyaları gerçele örtüşebilir. Bunlar evliya olan ilim sahibi olan insanlardır. Özellikle Allahın elçisi olan peygamberlerin rüyaları bile uyanık halleri gibidir. Ama biz aciz kulların rüya ile amel etmesi doğru olmayabilir. Çünkü biz genellikle gündüz aklımızdan geçen bilinçaltımızda olan rüyamıza girebilir. Hayırdır inşallah diyelim

soru

tehran

26 Şubat 2018 Pazartesi

ben isti harede sevdigim kizi gordum benden kacirdi ve kaybetdim bir merdivenlerden inib kosdu

Cevap yaz
cevap

Erkınay

26 Ağustos 2018 Pazar

Merhaba, rüyanızda sürekli sevdiğiniz kişiyi görmeniz o kişiyi aklınızdan birtürlü çıkamadığınız içindir. Eğer ki uyumadan öncede o kişiyi düşünüp uyumaya dalıyorsanız o kisiyi rüyanızda görmek kaçınılmaz oluyor, tavsiyem bilinç altı yapmaktan vazgeçin hep aynı kişiyi görmek , sabah bi hayli yorgun uyanabilirsiniz.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

İstiharede Kan Görmek Ne Anlama Gelir?

İstiharede Kan Görmek Ne Anlama Gelir?

İstihareye Nasıl Yatılır?

İstihareye Nasıl Yatılır?

Kuran İstiharesi Niyeti ve Şekli

Kuran İstiharesi Niyeti ve Şekli

İstiharede Deniz Görmenin Anla mı?

İstiharede Deniz Görmenin Anla mı?

İstihare Namazı Nasıl Kılınır

İstihare Namazı Nasıl Kılınır

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6