İstihare Rüyasında Beyaz Görmek Ne Anlama Gelir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

İstihare Rüyasında Beyaz Görmek Ne Anlama Gelir?

İstihare Rüyasında Beyaz Görmek, istihare rüyasında ya da normal gördüğümüz rüyalarda yeşil ve beyaz renk her zaman hayır olarak yorumlanmaktadır. Rüyada beyaz görülmesi oldukça hayırlı bir rüyadır. İstihare Peygamber Efendimiz (SAV)'in hadislerinde yer verdiği gibi İslam dininde oldukça önemli olan bir harekettir. İstihare rüyasında beyaz renk görmek gören kişi için hem hayırlı hem de olumlu işlerin gelişeceğine işaret etmektedir. Rüyayı gören kişinin illa hep siyah ya da hep beyaz görmesi söz konusu olamaz. Kişi farklı renklerin içerisinde kendi elindeki bir nesnenin, üzerindeki kıyafetin, ayakkabının ya da karşısında olan kişinin üzerinde beyaz renk görülmüşse, bu rüyanın yorumlanmasında yorum yapan kişiye çok faydası olmaktadır. İstihare rüyasında görülen beyaz renk, normal zamanda gördüğümüz rüyalar içinde oldukça hayırlara vesile olacak olayların meydana geleceği hakkında tabiri yapılmaktadır. Kişi niyetlenip yattığında eğer beyaz renk görürse, yaşamında alacağı yeni kararlar için ona bir yol gösterici olmaktadır. Ancak kendi hayatını rüyasında gördüğünüz şekilde değil de kedi kararlarınızı vererek yönlendirmelisiniz. Fakat şunu da unutmamak gerekir ki, insanoğlu daha dünyaya gelmeden Cenab-ı Hak kaderini önceden yazdığı için hangi kararı alırsa alsın kaderinde ne varsa onu yaşar.


İstihare Rüyasında Beyaz Görmek Ne Anlama Gelir?


İstihare genellikle kişi bir şey yapmak istediğinde, yapacağı işin onun için hayırlı olup olmadığını anlamak için niyetlenip iki rekât namaz kıldıktan sonra kendisi için hayırlı olanı görmek için Allah'a yalvarıp dua ettikten sonra yatılır. Eğer rüyanızda beyaz bir nesne, kıyafet, gelinlik, araba, ev ya da her yeri beyaz olarak görürseniz, niyet ettiğiniz dua sizin için oldukça hayırlı olan bir rüya olarak yorumlanır. Kişi istihare rüyasına evlilik, ticaret, seyahat ya da benzeri olan işler açısından aklında küçük şüphesi olanlar hayırlı olup olmadığını anlamak için yatar. Yatılan istihare rüyasında eğer kişi bu şüpheleri için beyaz renk görmüş ise ticarette, evlilikte ya da seyahatin hayırlı olacağının habercisidir. Bazen genç kızlar sevdiği kişi ya da tanımadığı ve onu istemeye gelen kişi için beyaz renk görmüşse, onula yapacağı evliliğinin çok hayırlı olduğunu işaret etmektedir. Hem istihareye yatılan rüyada hem de diğer rüyalar için beyaz görmek her zaman hayırlı işlerin olmasına ve hayatında olumlu gelişmelerin olacağı yönünde tabiri yapılmaktadır. Rüyada her türlü beyaz renkte görülen objeler rüyayı görmek için yatan kişinin hangi niyeti içinse, onun hakkında her şeyin hayırlara vesile olacağını işaret eder. Pek çok rüya yorumcusu ve istihare yorumunu yapan hocaların beyaz görme konusundaki ortak düşünceleri bu rüyanın kişi açısından bütün hayırlı işlerin olacağına delalet etmesidir.

İstihare Rüyasında Beyaz Görmek Yorumları

soru

Aşk bahcem

01 Mayıs 2018 Salı

Betat kandilinde istihare yaptim ve beyaz bir bobin aldim elime yorumu nedir tesekkurler.

Cevap yaz
cevap

Yalkın

20 Ağustos 2018 Pazartesi

Merhaba, istihare rüyalarında genellikle işaretler bizlere yol göstermektedir. Ne için yattıysanız istihareye olumlu çünkü beyaz görmüşsünüz.

soru

Emre

03 Haziran 2017 Cumartesi

2 gun ust uste kilip uyudugum niyetimle ilk gordugum sewdigimin ustunde yeşil elbise vardi 2 gun ise beyaz bir tavsan gordum anlami ne

Cevap yaz
cevap

Seyyare

10 Eylül 2018 Pazartesi

Merhaba Emre bey İstihare namazı bildimiz üzere istediğim bişeyin hayırlı olup olmadığı istihareye yattığınızda beyaz ve yeşil renkler görmek istediğiniz şeyin hayırlı olduğuna işarettir İnşaAllah da hayırlıdır iyi akşamlar.

soru

Islam sevgisi

09 Eylül 2017 Cumartesi

Slm.a
Benim yakinim benim icin istihareye yatti, yani vekilim oldu..kendisi toplar görmüs, üzerinde hem yesil, kirmizi, hem de sari varmis..beyaz carsaf görmüs..daha sonra beyaz pecete üzerinde kir..ve beyaz musluk görmüs..ayriyeten de elinde erkek bir bebek..ne anlama geliyor bunlar?

Cevap yaz
cevap

Şakar

19 Eylül 2018 Çarşamba

Merhaba, islam sevgisi erkek bebek görmek murat anlamında iyi yorumlanır. Beyaz, yeşil, sarı gibi renkler görmek gayet iyi anlama gelmektedir.

soru

Mld

11 Mayıs 2019 Cumartesi

Istihareye yattim yogurt gördüm yeni mayalanmis cok guzel kaymak tutmustu bu ruyami yorumlar msnz

Cevap yaz
soru

Elif

01 Ekim 2019 Salı

Ben istihareye yattim. Bi sevdigim vardi onun icin. Dedim benim icin hayırlı mı degilmi birde kaderimmi diye yattim. Ruyamda beyaz pirinç pilavi gordum. Ne anlama gelir tesekkurler.

Cevap yaz

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

İstiharede Yeşil Görmek Rüya Yorumu ve Anlamı

İstiharede Yeşil Görmek Rüya Yorumu ve Anlamı

İstihare Namazı Duası

İstihare Namazı Duası

İstiharede Kahverengi Görmek Ne Anlama Gelir?

İstiharede Kahverengi Görmek Ne Anlama Gelir?

İstihare Namazı İçin Gusül Şart Mıdır?

İstihare Namazı İçin Gusül Şart Mıdır?

İstihare Rüyasında Kar Görmek Ne Anlama Gelir?

İstihare Rüyasında Kar Görmek Ne Anlama Gelir?

Güncel

Arapça İstihare Duası Okunuşu ve Anlamı

Arapça İstihare Duası Okunuşu ve Anlamı

Güncel

İstiharede Kırmızı Görmek Ne Anlama Gelir?

İstiharede Kırmızı Görmek Ne Anlama Gelir?

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6