İstiharede Kan Görmek Ne Anlama Gelir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

İstiharede Kan Görmek Ne Anlama Gelir?

İstiharede kan görmek; istihare olmasını istediğiniz olayların ve niyetlerin Allah'a dua ederek, kendimiz için hayırlı olup olmaması için dua etmek ve bu dua karşısında Allah'ın rüyada bizler için gösterdiği işarettir istihare. İstihare sayesinde edilen niyetlerin hayırlı olup olmaması durumuna göre yapılan tercihler hayatımıza yön verir. İstiharede görülen her renk bir anlam taşır. İstiharede görülen durumlar yapılacak tercihlerle birlikte hayatımızı değiştirir.

İstiharede kan görmek, olumsuzluk anlamı taşır. Kılınan istihare namazından sonra edilen istihare ve niyet duası, ardından görülen kan istenilen niyetin kişi için hayırlı olmamasına işarettir. İstiharede edilen niyetler ve dualar karşısında gösterilen işaretler sayesinde hem dünya hayatı için hem ölüm sonrası yaşam için verilecek kararlarda yol göstericidir.

Evlilik için yatılan istiharede kan görmek, kişi için o evliliğin dünya hayatı için hayırlı olmamasına işarettir. Yatılan tüm istiharede kan görmek istenilen niyetin o kişi için hayırlı olmaması ve sabredip hayırlı olanı beklemesi anlamına gelir. İstiharede kan görmek, kişinin zarara uğramadı anlamı taşır. Edilen niyet karşısında Allah'ın gösterdiği işaret karşısında yine de o isteğin üzerine giden kişinin uğrayacağı zarara işarettir istiharede kan görmek. İstiharede kan görmek istenilen niyetin bozulduğuna işarettir. İstihare ibadetinde görülen işaretler sonunda kişinin doğru yola gitmesi ve doğru yolda bulunması kolaylaşır.

İstiharede kan gören kişi ne yapmalı; görülen bu istihare rüyasında sonra Allah'ın kişi için hayrlı olan işareti gösterdiği için 2 rekât şükür namazı kılınmalı ve bol bol dua edilmelidir. İstiharede görülen kan olumsuzluk anlamı taşısa bile, kişi istediği niyetin üzerine gitmediği için, kendisi için hayırlı sonuca ulaştığı anlamına geldiğinden, görülen kana üzülmemelidir. İstiharede kan gören kişi sabırla hayırlı olanı beklemelidir. İçten edilmeyen niyet karşısında görülen kan istihareyi bozar, o yüzden 7 gün boyunca istihareye ayrılmalı ve sabırla beklenilmelidir. Sabrın sonunda Allah kişi için hayırlı olanı zamanı geldiğinde verecek ve yaşayacaktır.

İstiharede kan gören kişi haram maldan uzak durmalıdır. Haram mala el uzatan kişiler genel olarak istiharede kan görür. İstişarede kan gördükten sonra, kişi Allah'a tövbe ederek bol bol dua edip tövbe namazı kalmalıdır. Zaman içerisinde hayırlı işler yaparak günahlarından arınan kişilere istiharede hayırlı işaretleri Allah'ın göstereceğini eski alim ve rivayet edenler tarafından bildirilir. İstişarede kan gören kişi gördüğü rüyayı kimseye anlatmamalıdır. Görülen her işaret Allah ve kul arasında kalmalıdır.

İstiharede Kan Görmek Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

İstihare Namazı Hangi Günler Kılınır?

İstihare Namazı Hangi Günler Kılınır?

İstiharede Deniz Görmenin Anla mı?

İstiharede Deniz Görmenin Anla mı?

İstihare Namazı Duası

İstihare Namazı Duası

İstihare Namazı İçin Gusül Şart Mıdır?

İstihare Namazı İçin Gusül Şart Mıdır?

İstihare Rüyasında Sarı Görmek Ne Anlama Gelir?

İstihare Rüyasında Sarı Görmek Ne Anlama Gelir?

Güncel

İstihare Nedir? İstihare Namazı ve Duası

İstihare Nedir? İstihare Namazı ve Duası

Güncel

İstiharede Renkler Ne Anlama Gelir?

İstiharede Renkler Ne Anlama Gelir?

Güncel

İstihare Rüyası Görmek ve Yorumlamak

İstihare Rüyası Görmek ve Yorumlamak